Czy wiesz, że... Remonty...stykające się ściany
powinny być odpowiednio ze sobą powiązane, aby miały potrzebną sztywność i wytrzymałość. W murowanej ścianie - do której będzie potem dostawiana ścianka działowa - pozostawia się otwory, tak zwane strzępia zazębione, w które wsunie się cegły lub pustaki ściany działowej. Można też w czasie murowania ścian zewnętrznych wmurować elementy wystające. Zostaną później przewiązane z cegłami lub pustakami ścian działowych.

Autor: Rafał Kuchta

...dzięki nałożeniu wałka na teleskop
malowanie sufitów i wyższych partii ścian nie wymaga rozstawiania drabin. Jest więc o wiele wygodniejsze i szybsze.

Autor: Rafał Kuchta

...spoiny
między płytkami układanymi na ścianie zewnętrznej lub na tarasie powinny mieć szerokość co najmniej 4 mm. Zasadą jest, że im większe płytki, tym szersze spoiny. Między dużymi płytkami (30 x 30 cm lub 40 x 40 cm) powinny one mieć 8-10 mm szerokości.

Autor: Krzysztof Zasuwik

...są dwa sposoby nanoszenia zaprawy klejowej na płyty styropianowe
przyklejane jako ocieplenie ścian w metodzie lekkiej. Zaprawę nanosi się równomiernie na całą powierzchnię płyty pacą zębatą (ten sposób polecany jest jedynie przy bardzo równych ścianach) albo nakłada się cienki (3-4 cm) pas zaprawy wzdłuż krawędzi płyty, a na powierzchni płyty robi kilka placków średnicy około 10 cm.


Autor: Andrzej T. Papliński

Autor: Robert Szarapka

...okap jest miejscem, przez które zwykle wpływa powietrze wentylujące dach. Jeśli decydujemy się na wykończenie go podbitką, pamiętajmy, aby umożliwić przepływ powietrza w pozostawionej w dachu szczelinie wentylacyjnej. Ułatwią to panele z otworami. Minimalna powierzchnia tych otworów zależy przede wszystkim od rodzaju pokrycia dachu. Jeśli pokrycie jest szczelne - gonty bitumiczne, płyty bitumiczne bądź blacha - powierzchnia otworów pod okapem powinna wynosić co najmniej 1/1000 powierzchni dachu. Jeżeli dach pokryty jest dachówką ceramiczną lub cementową, czyli pokrycie jest przewietrzane, to wystarczy, gdy pozostawi się otwory o łącznej powierzchni 1/10 000 powierzchni dachu.

Autor: Ewa Trusewicz

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi