Czy wiesz, że...
Ciekawostki.
... są specjalne krzyżyki do murowania ścian z cegieł, które nie będą tynkowane. Dzięki nim łatwo zachować jednakową grubość spoin. Umieszcza się je między sąsiadującymi cegłami, korygując odległość między nimi. Przed spoinowaniem muru należy je wyciągnąć, podobnie jak krzyżyki, których się używa, układając terakotę i glazurę.


Autor: Krzysztof Zasuwik

... puszki wentylacyjne umieszczone w elewacyjnej warstwie ściany trójwarstwowej umożliwiają cyrkulację powietrza w wentylowanej szczelinie powietrznej. Dzięki skośnym listewkom we wlocie powietrza puszki osłaniają szczelinę przed kroplami deszczu i zabezpieczają przed owadami. Umieszcza się je w co czwartej spoinie na dole i na górze elewacji.


Autor: Krzysztof Zasuwik

...łączniki stalowe usprawniają prace przy wykończeniu poddasza. Łączniki mocuje się do krokwi w odstępach co około 40 cm. Ułatwiają one podwieszenie stalowych profili, do których przykręca się płyty gipsowo-kartonowe. Perforowane boki łączników umożliwiają wygodne przykręcenie profili dalej lub bliżej krokwi – taka regulacja położenia profili pozwala zniwelować ewentualne nierówności konstrukcji dachu.
Między podwieszonymi profilami układa się warstwę wełny, którą podtrzymują zagięte końcówki łączników. Ułatwia to montaż paroizolacji oraz płyt gipsowo-kartonowych.
Autor: Krzysztof Zasuwik

Autor: Krzysztof Zasuwik

Autor: Krzysztof Zasuwik

... drewno należy składować „na przekładkę” – każdą warstwę desek czy bali przekłada się listewkami albo co drugą warstwę układa się w poprzek. Drewno powinno się układać nie bezpośrednio na ziemi, ale na drewnianych belkach rozstawionych co około 1,5 m (najlepiej zabezpieczonych środkiem grzybobójczym). Należy je ułożyć w stos i przykryć daszkiem ze spadkiem.


Autor: Andrzej Szandomirski
mecze online, mecze na żywo,telewizja internetowa

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi