Czy wiesz, że...Ciekawostki.

...z przestrzeni pomiędzy ścianami fundamentowymi należy wybrać grunt i wypełnić ją piaskiem. Układa się go warstwami grubości 15 cm i zagęszcza mechanicznie ubijarkami. Czasem zagęszcza się piasek, polewając go wodą z węża, ale ten sposób jest gorszy. Po pierwsze, woda nie zagęści piasku tak dobrze jak ubijarka mechaniczna, a po drugie, woda  nie tylko zawilgaca piasek, ale także – niepotrzebnie – ściany fundamentowe.


Autor: Leszek Łagoda

...belki dwuteowe z drewna łączonego z płytą drewnopochodną można ułożyć jako żebra w drewnianym stropie gęstożebrowym zamiast desek grubości 32-50 mm. W takich żebrach materiał jest lepiej wykorzystany niż w tradycyjnych – z desek: w środkowej części belki, gdzie naprężenia są mniejsze – przekrój żebra jest mały, a blisko dolnej i górnej krawędzi, gdzie naprężenia są większe – duży. Żebra z belek dwuteowych mogą mieć większą rozpiętość niż te z jednego kawałka drewna.

Autor: Bohdan Ufnalewski

...piorunochron, czyli instalację odgromową, powinien zaprojektować elektryk. Montuje się ją na wszystkich wystających elementach domu: wykuszach, lukarnach, kalenicy, także na kominach. Jest to szczególnie ważne, jeśli pokrycie wykonane jest z drewna lub ze słomy.

Autor: Zygmunt Stępiński

...na betonowych schodach, które nie są niczym obłożone, często w łączeniach między stopnicą a podstopnicą lub w styku schodów ze ścianą wyrasta trawa. Jeśli szczeliny są wąskie i trudno wyrwać trawę z korzeniami, można ją wypalić gazową lub benzynową lampą lutowniczą, popularnie zwaną lutlampą. Po oczyszczeniu szczeliny należy wypełnić zaprawą, aby ponownie nie zarastały.

Autor: Wiesław Rudolf

...drewniane okna trzeba odnawiać. Jeśli powierzchnia ram i ościeżnic jest pomalowana lakierem przezroczystym, trzeba ją odnawiać co 2-5 lat. Jeśli farbą kryjącą – co 5-8 lat. Do odnawiania okien powinno się używać takich samych materiałów, jakimi były zabezpieczone wcześniej.

Autor: Zygmunt Stępiński

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty