Czym i jak można ciąć pustaki z ceramiki poryzowanej?

Buduję dom z pustaków z ceramiki poryzowanej Porotherm. Wiem, że czasami trzeba je przyciąć, bo całe się nie mieszczą (na przykład przy narożniku lub ościeżu). Czym i jak można to zrobić?

Wyroby ceramiczne należą do materiałów twardych, także te z ceramiki poryzowanej Porotherm. Na budowach domów jednorodzinnych najczęściej przycina się je młotkiem murarskim. Należy jednak pamiętać, że metoda ta nadaje się do cięcia pełnych albo pionowo drążonych (gdzie drążenia są prostokątne) wyrobów grubości 25, 18,8, 11,5 lub 8 cm. Natomiast pustaki na ściany jednowarstwowe (grubości 44 i 38 cm) tnie się już tylko za pomocą piły, ze względu na specyficzny układ drążeń. Z reguły używa się ręcznej piły elektrycznej (brzeszczotowej) lub stacjonarnej piły tarczowej, chociaż tej ostatniej głównie na dużych budowach. Najlepiej jednak przecinanie pustaków ściennych wyeliminować lub ograniczyć do minimum poprzez zastosowanie gotowych pustaków połówkowych i narożnikowych.


Przycinanie cegły młotkiem murarskim...
... piłą brzeszczotową...
... i piłą stacjonarną.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty