Dlaczego magnolia nie kwitnie?Cztery lata temu posadziłem magnolię. Niestety, choć ładnie rośnie, do tej pory jeszcze nie kwitła. Sąsiedzi również mają w ogrodzie tę roślinę i chociaż ma ona dopiero dwa lata, w tym roku już kwitła. Dlaczego tak się dzieje?

To, kiedy po raz pierwszy magnolia wytworzy kwiaty, zależy od gatunku i odmiany (niektóre odmiany popularnej magnolii Soulange,a zakwitają już w drugim roku po posadzeniu) oraz od tego, jak została rozmnożona. Większość magnolii sprzedawanych w sklepach ogrodniczych rozmnażana jest przez szczepienie - takie rośliny zakwitają już w drugim-czwartym roku uprawy. Magnolie można także rozmnażać z nasion (często rozmnażana jest w ten sposób magnolia japońska), ale wtedy często rośliny po raz pierwszy zakwitają dopiero po dziesięciu latach. 

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty