Dlaczego nie kwitnie Kobea?W skrzyniach na tarasie uprawiałam kobeę. Niestety, choć wyrosły długie pędy z ładnymi, zdrowymi liśćmi, nie rozwinął się ani jeden kwiat. Mój tata też uprawiał w tym roku kobeę i jego... zakwitła. Dlaczego?

Kobea pnąca nie zakwitła, ponieważ została posiana wprost do ziemi w skrzyniach i nie zdążyła wytworzyć kwiatów przed nadejściem jesieni albo też rozsada została w skrzyniach zbyt późno posadzona. Kobea późno zakwita, dlatego musi być uprawiana z rozsady przygotowanej w ciepłym pomieszczeniu. Nasiona najlepiej wysiać już w lutym, do pojemników wypełnionych uniwersalną ziemią dla roślin (sprzedawana jest w opakowaniach różnej wielkości) lub mieszanką odkwaszonego torfu z piaskiem (w proporcji 2:1).
Pojemniki należy postawić w dobrze oświetlonym miejscu, w temperaturze około 15°C. Rośliny można posadzić w skrzyniach na tarasie lub na rabatach w ogrodzie w drugiej połowie maja (posadzone wcześniej mogą zostać zniszczone przez nocne przymrozki).

Kobea pnąca tworzy plątaninę pędów, na których rozwijają się fioletowe kwiaty.
Autor: Stefan Grzywacz

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty