Dom z podjazdem od południa. Prezentujemy projekty

Dom jednorodzinny, wolno stojący, piętrowy z częścią parterową, niepodpiwniczony.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

- powierzchnia netto 226,3 m2
- powierzchnia zabudowy 202 m2
- kubatura 940 m3
- autor: Piotr Jurkiewicz

DJiO Sp. z o.o.
ul. Narbutta 40 m 15, 02-541 Warszawa
tel/fax: (O-22) 849-22-00, e-mail: djio@arch.com.pl
Działka graniczy z drogą od południa. Najbardziej nasłoneczniona jest więc część frontowa. Dom został zaprojektowany tak, aby południowe światło dostawało się do większości pomieszczeń. Salon w głębi domu oświetlają dodatkowo okna dwukondygnacyjnej jadalni. Na piętrze wszystkie sypialnie mają okna na południe, a korytarz i garderoba doświetlone są dzięki świetlikom w dachu.
Dom jest przykryty płaskim dachem. Poszczególne pomieszczenia lub miejsca domu są wyodrębnione, czytelne w planie i bryle – część gospodarcza jest niższa, nisza kominka wysunięta przed elewację północną, własne narożniki tworzą: jadalnia, kąt wypoczynkowy w salonie, klatka schodowa na piętrze. Nieregularny plan i uskoki bryły wpływają także na przestrzeń wokół domu, urozmaicając ją i tworząc ogrodowe wnętrza.
W tym projekcie plan domu i sposób zagospodarowania działki są ze sobą ściśle związane. Przy podjeździe mieści się część gospodarcza. Kuchnia, jadalnia i taras połączone są z  otoczonym pergolami ogrodem południowym, a salon – z dużym ogrodem, rozpościerającym się za domem.

Plan piętra.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka


Plan parteru.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka


Plan sytuacyjny.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi