Dworek wiejski dla mieszczucha. Prezentujemy projektyDom jednorodzinny, wolno stojący, parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony. 
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

- powierzchnia netto* 208 m2
- powierzchnia zabudowy 193,5 m2
- kubatura 924,0 m3
- autor: Jerzy Szczepankiewicz
* powierzchnię netto podajemy według PN-70/B-02365

NEOARCH STUDIO Biuro projektowo-inwestycyjne,
ul. Batumi 5/16, 02-760  Warszawa,
tel./faks (22) 842-79-40, 0-604-105-985
Dom na narożnej działce przysunięty do ulicy od strony północnej, tak aby najbardziej słoneczną część działki można było przeznaczyć na ogród. Na parterze oprócz części dziennej znajduje się sypialnia z łazienką, na poddaszu są trzy sypialnie oraz obszerny hol, który może pełnić funkcję bawialni lub biblioteki.
Dom jest jednocześnie prosty i niepozbawiony urozmaicających szczegółów. Prosta jest podstawowa bryła przykryta dwuspadowym dachem. Dodane elementy zostały jej wyraźnie podporządkowane. Wszystkie są funkcjonalne – od frontu szeroki ganek, z boku wykusz doświetlający i upiększający jadalnię, w narożniku od strony ogrodu podcień i duży taras. Dzięki nim powstały miejsca charakterystyczne dla tradycyjnego domu. W takim – swojskim – stylu utrzymane jest także wykończenie domu – dach z czerwonej dachówki karpiówki, klinkierowe cokoły, drewniana oblicówka, okna z drobnymi podziałami.
Plan poddasza.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Plan parteru.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Plan działki.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi