Dwustronny kominekPlanuję zainstalowanie w domu w salonie wkładu kominkowego z systemem dystrybucji gorącego powietrza. Żona niepokoi się jednak, że podczas wnoszenia drewna i wynoszenia popiołu będzie się bardzo brudziło. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby ładowanie drewna od strony sąsiadującego z salonem przez ścianę pomieszczenia gospodarczego, które byłoby jednocześnie składem paliwa. Czy w sprzedaży są dostępne takie, dwustronne kominki?

Kominki z dostępem z dwóch stron (od przodu i od tyłu) są oferowane przez niektóre firmy. Najczęściej montuje się je w miejscu centralnym w salonie, ale zainstalowanie ich w ścianie między dwoma pomieszczeniami jest również możliwe. Trzeba jednak pamiętać, że przez szyby kominka widać z salonu pomieszczenie gospodarcze, w którym nie zawsze panuje idealny porządek. Niedogodności związane z usuwaniem popiołu można rozwiązać również, instalując kominek z odprowadzeniem popiołu przewodem do pojemnika zainstalowanego na niższej kondygnacji.
Kominek z dwustronnym dostępem.
Autor: CHEMINEES SEGUIN DUTEUER
Wkład kominkowy w ścianie między pomieszczeniami.
Autor: FOCUS
Popiół zbierany jest w piwnicy, dzięki czemu nie brudzi się w salonie.
Autor: CHEMINEES SEGUIN DUTEUER

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty