Elementy uzupełniające z betonu komórkowegoPrzegląd.


Bloki modułowe
Przeznaczone są do wznoszenia jednowarstwowych ścian konstrukcyjnych z cienkimi spoinami. Dzięki bokom profilowanym na pióro i wpust spoin pionowych nie wypełnia się zaprawą. Jeden element jest dwa lub trzy razy większy niż bloczek podstawowy. Jeśli zajdzie konieczność połączenia w jednej ścianie bloków modułowych z bloczkami podstawowymi, nie ma z tym problemu, gdyż wymiary bloków modułowych są wielokrotnością wymiarów bloczków podstawowych. Bloki modułowe układa się za pomocą minidźwigu z chwytakiem.

Bloczki uzupełniające

Są to bloczki, które ułatwiają wznoszenie ścian wysokości nie będącej wielokrotnością wysokości bloczka. Bloczki uzupełniające mają wysokość równą połowie wysokości bloczków podstawowych.

Płytki z ociepleniem

Autor: Mariusz Bykowski

Są to płytki z doklejoną warstwą wełny mineralnej. Używane są do ocieplania „wylewanych” wieńców stropowych, bądź słupków w ściance kolankowej. Płytki nie tylko dobrze ocieplają wieniec, ale również zastępują jego zewnętrzne deskowanie, jednocześnie zapewniając jednolite lico ściany. Wysokość płytek dostosowana jest do grubości najczęściej stosowanych stropów.

Kształtki
Autor: Tomasz Traczyk

Dostępne są dwa typy kształtek: U i L. Służą do wykonywania żelbetowych elementów konstrukcyjnych – pełnią funkcję deskowania traconego. Można w nich wykonywać nadproża, wieńce, a w kształtkach U także słupy. Kształtki są dopasowane wielkością do bloczków, i tak jak one mają różną szerokość.

Nadproża prefabrykowane
Autor: Mariusz Bykowski

Są to belki wykonane ze zbrojonego betonu komórkowego. Zależnie od typu przeznaczone są do przekrywania otworów w ścianach konstrukcyjnych lub w ścianach działowych. Przewidziane są do stosowania nad otwory szerokości od 60 do 175 cm.
Dostępne są też prefabrykaty do nadproży zespolonych. Belki mają wówczas wysokość równą połowie wysokości bloczka, i aby uzyskać nadproże zespolone, prefabrykaty należy nadmurować warstwą bloczków. Wykonania nadproża zespolonego, podobnie jak ułożenie nadproża prefabrykowanego, nie wymaga deskowania.

Pustaki stropowe
Autor: PREFBET ŚNIADOWO

Przeznaczone są do wypełnienia stropu gęstożebrowego typu Teriva o rozstawie belek co 60 cm.
Pustak stropowy 60/19,2/52 kosztuje 11,76 zł/szt.

Płyty stropowe i dachowe
Autor: YTONG

Są to elementy konstrukcyjne ze zbrojonego betonu komórkowego, które ze względu na rozmiary i ciężar muszą być montowane za pomocą dźwigu. Strop wykonany z takich płyt można obciążać bezpośrednio po montażu.
Płyty stropowe kosztują około 180 zł/m2.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi