Grzejnik pod oknem czy obok okna?

Na poddaszu w moim domu jednorodzinnym część okien to okna połaciowe, część - okna pionowe w ścianie szczytowej. Jak należy prawidłowo rozmieścić grzejniki: czy pod oknem połaciowym, czy przy oknie pionowym?

Najlepszym miejscem, z punktu widzenia jakości wymiany ciepła, jest ściana pod oknem. Równie dobrze może to być ścianka kolankowa pod oknem połaciowym, zwłaszcza że zwykle jest niewysoka, więc i tak pozostaje pusta.
Grzejnik zawieszony na ścianie szczytowej obok okna balkonowego niepotrzebnie zajmie miejsce, które można wykorzystać na ustawienie mebli (w pomieszczeniu pod stromym dachem takiego miejsca, zwłaszcza na nieco wyższe meble, jest zwykle niewiele), a do tego nie prezentuje się na takiej ścianie najlepiej. Problem może pojawić się również wtedy, gdy zechcemy powiesić zasłony. Zsunięte obok okna mogą wtedy częściowo przysłaniać grzejnik i zakłócać oddawanie ciepła do pomieszczenia.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty