Grzejniki na prąd. Jakie wybrać?Jakie najlepsze?
Grzejniki elektryczne są chętnie stosowane jako urządzenia dogrzewające, wspomagające działającą instalację centralnego ogrzewania. Ale mogą być też podstawowym systemem grzewczym dla całego domu - systemem wygodnym i bezpiecznym.
Tymczasowo lub na stałe
Grzejniki elektryczne zależnie od przeznaczenia można podzielić na dwie grupy:
- pierwsza to grzejniki naścienne, czyli mocowane na stałe do ściany;
- druga - przenośne - ustawiane, zwykle na podłodze tam, gdzie jest akurat taka potrzeba.
W każdej z grup znajdują się różne rodzaje grzejników: konwektory, płyty grzejne (promieniujące), grzejniki olejowe.

Grzejniki naścienne. Służą do stałego ogrzewania pomieszczeń, więc mogą być podstawowym źródłem ciepła w domu. Moc grzejnika dobiera się do zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniu. Trzeba to zrobić jak najdokładniej, aby z jednej strony zapewnić domownikom komfort cieplny, z drugiej - nie zwiększać niepotrzebnie kosztów inwestycyjnych.
Producenci zwykle sprzedają grzejniki naścienne wraz ze stelażem mocującym. Grzejnik najczęściej podłącza się do sieci elektrycznej bezpośrednio przez puszkę instalacyjną. Nieliczne mają wtyczkę, którą trzeba podłączyć do gniazda wtyczkowego.

Grzejniki przenośne. Ustawione są na nóżkach lub kółkach, czasem przystosowane są dodatkowo do zawieszenia na ścianie. Idealnie nadają się do dogrzewania (na przykład w czasie silnych mrozów) pomieszczeń ogrzewanych w inny sposób lub użytkowanych sporadycznie. Mają zwykle dwu- lub trzystopniową regulację mocy, dlatego można ją dostosowywać do aktualnych potrzeb. Kupując grzejnik przenośny, nie trzeba więc dokładnie określać zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło.
Grzejniki przenośne podłącza się do gniazda wtyczkowego. Nie są więc „przypisane” do jednego pomieszczenia - można ich używać w dowolnym miejscu domu, wszędzie tam, gdzie doprowadzono instalację elektryczną.


Grzejniki naścienne (czyli przeznaczone do zawieszenia na stałe na ścianie) mogą być podstawowym źródłem ciepła w domu.
Autor: ATLANTIC
Do dogrzewania pomieszczeń bardzo dobrze nadają się grzejniki przenośne.
Autor: Jarosław Kąkol
Wśród grzejników elektrycznych najpopularniejsze są konwektory.
Autor: GLAMOX

Konwektory

Najpopularniejsze wśród grzejników elektrycznych są konwektory. Mogą mieć naturalny obieg powietrza: zimne powietrze napływa do nich grawitacyjnie od dołu, jest ogrzewane przez element grzejny i przez górną część grzejnika wypływa do pomieszczenia. Bardziej wydajne są konwektory z wymuszonym obiegiem powietrza. Wentylator wbudowany w taki grzejnik zasysa zimne powietrze, a ogrzane tłoczy do pomieszczeń. Ciepłe powietrze napędzane wentylatorem ogrzewa pomieszczenie bardziej równomiernie. Grzejniki konwektorowe mają małą bezwładność cieplną. Grzeją od razu po uruchomieniu, ale też bardzo szybko stygną, gdy wyłączy się zasilanie.
W obudowie ze stali lakierowanej znajduje się element grzejny. Może nim być:
- grzałka grzebieniowa - najczęściej stosowana w urządzeniach przenośnych, nie ma osłony, szybko się nagrzewa i może przypiekać kurz;
- grzałka rurkowa z ożebrowaniem lub bez - częściej występuje w grzejnikach naściennych; składa się z przewodu grzejnego umieszczonego w rurce ze stali szlachetnej, w niektórych modelach ożebrowanej. Dzięki ożebrowaniu (które zwane jest radiatorem lub dyfuzorem) intensywniej oddaje ciepło. Żebra zwykle wykonane są z aluminium, rzadziej ze stali nierdzewnej.
Na podobnej zasadzie jak grzejnik konwektorowy z wymuszonym obiegiem działa termowentylator. Ma jednak silniejszą dmuchawę. Po wyłączeniu grzałki może pełnić funkcję wentylatora.

Konwektory oddają ciepło głównie przez konwekcję - przekazują je bezpośrednio do powietrza w pomieszczeniu. Zimne powietrze jest zasysane dołem, a ciepło wypływa górą przez kratki wylotowe.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki
Płyty grzejne znaczną część ciepła wypromieniowują całą swoją powierzchnią.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Płyty grzejne

Płyty grzejne (promieniujące) są przystosowane do zawieszenia na ścianie. Elementem grzejnym jest zazwyczaj emaliowana płyta stalowa (sporadycznie - szklana) z nadrukowanym obwodem o małej grubości. Taki grzejnik ma najczęściej ażurową obudowę.
Szczególnym rodzajem płyt promieniujących są grzejniki marmurowe. Element grzejny jest niewidoczny. Przewód grzejny zatopiony jest w masie ceramicznej, od niego nagrzewa się płyta wykonana z marmuru. Grzejniki marmurowe wyróżnia nie tylko nietypowy wygląd, ale także zdolność do akumulowania ciepła - oddają je nawet po wyłączeniu urządzenia.
Grzejnik płytowy przekazuje ciepło całą powierzchnią. Może mieć ażurową obudowę.
Autor: AIRELEC

Grzejniki olejowe

Mają większą bezwładność cieplną niż konwektory. Magazynują ciepło w oleju, którym są wypełnione. Energia cieplna zgromadzona w oleju oddawana jest stopniowo. Grzejnik wolniej się nagrzewa i wolniej stygnie. Większość grzejników olejowych to urządzenia przenośne. Przypominają żeliwne grzejniki członowe lub grzejniki płytowe.

Grzejniki olejowe przypominają żeliwne grzejniki członowe.
Autor: Piotr Mastalerz
Grzejnik na kółkach łatwo jest przewozić z jednego pomieszczenia do drugiego.
Autor: Piotr Mastalerz

Jak można regulować moc grzejników?

Grzejniki elektryczne wyposażone są w regulatory temperatury, tak zwane termostaty. Zadaniem ich jest utrzymywanie w pomieszczeniu zadanej temperatury. Zakres temperatury, jaką można ustawić na grzejniku, to zwykle od 5 do 30°C. To, z jaką dokładnością można wyregulować temperaturę w pomieszczeniu z grzejnikiem elektrycznym, zależy od rodzaju termostatu. Termostat bimetaliczny, działający na tej samej zasadzie jak termostat w żelazku, pozwala utrzymać temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością 2-3°C.
Termostaty cieczowe są dokładniejsze, ograniczają wahania temperatury do około 1°C. Cykl pracy, czyli czas pomiędzy kolejnymi włączeniami grzejnika, wynosi 10-20 minut.
Najlepszy komfort cieplny w pomieszczeniu pozwalają uzyskać termostaty elektroniczne. Są bardzo dokładne. Można na nich ustawić temperaturę z dokładnością do 0,1-0,5°C, a cykl pracy to 40 sekund.
Wiele modeli grzejników elektrycznych wyposażonych jest w układ włączający grzejnik z chwilą spadku temperatury w pomieszczeniu poniżej 5°C, a większość ma termostat chroniący przed przegrzaniem.
Wydatek ciepła (moc) można regulować ręcznym pokrętłem lub za pomocą programatora. Programatory stosuje się zwykle w grzejnikach naściennych. Mogą jednocześnie obsługiwać kilka grzejników. Taki sposób regulacji powinno się uwzględnić w projekcie instalacji elektrycznej, konieczne jest bowiem poprowadzenie dodatkowego przewodu. Oferowane są też systemy sterowane bezprzewodowo. Ich pracę można regulować za pomocą pilota.

Sposób pracy grzejnika można ustawić na programatorze, umieszczonym z tyłu urządzenia.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Pracą niektórych grzejników można sterować za pomocą pilota.
Autor: GLAMOX

Jak kupować grzejniki?

Kupując grzejnik, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na względy bezpieczeństwa. Grzejnik powinien być dostosowany do warunków, w jakich będzie używany. Jeśli na przykład ma być ustawiony w łazience, musi mieć obudowę bryzgoszczelną - oznaczenie IP X4 (o oznaczeniach napiszemy szerzej w Muratorze 3/02).
Grzejniki elektryczne przeznaczone do zasilania napięciem 230 V (obwody jednofazowe) muszą mieć możliwość podłączenia przewodów trójżyłowych, a zasilane napięciem 400 V (obwody trójfazowe) - pięciożyłowych. Na przykład grzejnik przenośny dostosowany do zasilania z gniazdka wtyczkowego musi mieć przewód trójżyłowy i wtyczkę dwubiegunową ze stykiem ochronnym. Nie dotyczy to urządzeń z tak zwaną podwójną izolacją, oznaczoną na tabliczce znamionowej znakiem podwójnego kwadratu. Wszystkie urządzenia powinny mieć Znak Bezpieczeństwa "B". W standardowo wyposażonym mieszkaniu nie można na przykład zainstalować grzejnika trójfazowego o dużej mocy i napięciu zasilania 400 V. Można go natomiast używać w domu jednorodzinnym, do którego doprowadzone jest przyłącze trójfazowe, a w umowie o przydział energii elektrycznej uwzględniono zwiększony przydział mocy.

Grzejniki akumulacyjne

Grzejniki akumulacyjne, zwane też piecami akumulacyjnymi, pobierają energię cieplną okresowo, a dzięki swoim właściwościom akumulacyjnym oddają ją przez całą dobę. Dzięki temu mogą korzystać z II - tańszej - taryfy.
Nowoczesny grzejnik akumulacyjny składa się z bloku akumulującego energię cieplną, cichobieżnej dmuchawy oraz panela sterującego. Współpraca grzejnika z czujnikiem temperatury zewnętrznej i termostatem umożliwia takie zaprogramowanie układu, aby:
- grzejnik (lub grzejniki) rozpoczynały sezon grzewczy, gdy temperatura spadnie poniżej założonej wartości;
- grzejnik pracował pełną mocą tylko wtedy, gdy temperatura zewnętrzna będzie utrzymywać się poniżej założonej wartości;
- temperatura w poszczególnych pomieszczeniach była utrzymywana na żądanym poziomie;
- w okresie dłuższego nieużytkowania pomieszczeń temperatura w nich nie spadła poniżej 5°C.
Korzystanie z II taryfy trzeba uzgodnić z rejonowym zakładem energetycznym.

Autor: TECHNOTHERM

Oferta firm

Elektryczne grzejniki naścienne


VP 920 KT firmy ADAX (dystrybutor ELEKTRA)
Grzejnik konwektorowy z termostatem bimetalowym. W zestawie podstawowym stelaż mocujący. Kraj produkcji: Norwegia. Maksymalna moc: 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 7 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 37 x 135 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C (wyskalowana w stopniach Celsjusza). Gwarancja: 5 lat. Cena: 426 zł.
Autor: ADAX
VP 1020 KET firmy ADAX (dystrybutor ELEKTRA)
Grzejnik konwektorowy z termostatem elektronicznym i płynną regulacją temperatury. W zestawie podstawowym stelaż mocujący. Kraj produkcji: Norwegia. Maksymalna moc: 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 6 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 28,5 x 130 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C (wyskalowana w stopniach Celsjusza). Gwarancja: 5 lat. Cena: 401 zł.
Autor: ADAX

WKL 1001 firmy AEG.
Grzejnik konwektorowy z termostatem, przewodem sterującym obniżeniem temperatury (SK) i wyłącznikiem z blokadą przed przypadkowym użyciem. Kraj produkcji: Niemcy. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 4,3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 40 x 44 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzałka w osłonie aluminiowej. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 320 zł.
WKL 2001 firmy AEG.
Grzejnik konwektorowy z termostatem, przewodem sterującym obniżeniem temperatury (SK) i wyłącznikiem z blokadą przed przypadkowym użyciem. Kraj produkcji: Niemcy. Maksymalna moc: 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 8,6 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 40 x 84 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzałka w osłonie aluminiowej. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 375 zł.
Autor: AEG


Basic ML10; ML20 firmy AIRELEC (dystrybutor BRABORK).
Grzejnik konwektorowy z termostatem cieczowym. W zestawie podstawowym stelaż mocujący oraz automatyczne bezpieczniki termiczne. Możliwość blokowania lub ograniczania zakresu termostatu. Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 1000 W; 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 4,1 kg; 7,9 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 40 x 44 x 8 cm; 40 x 84 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: 2 lata – element grzejny, rok – całe urządzenie. Cena: 224 zł; 304 zł.
Autor: AIRELEC
Radiance ET10; ET20 firmy AIRELEC (dystrybutor BRABORK).
Płyta promieniująca z elektronicznym termostatem. W zestawie podstawowym stelaż mocujący, automatyczne bezpieczniki termiczne. Możliwość blokowania lub ograniczania zakresu termostatu. Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 1000 W; 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 6,3 kg; 10,3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 45 x 60 x 8,5 cm; 45 x 100 x 8,5 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzałka hermetycznie wbudowana w radiator aluminiowy z czarną powłoką. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: 2 lata – element grzejny, rok – całe urządzenie. Cena: 589 zł; 779 zł. Wyposażenie dodatkowe: funkcje: zdalnego obniżania temperatury o 4°C, ustawiania trybu „dyżur” +6°C.
Autor: AIRELEC


F-18 firmy ATLANTIC.
Grzejnik konwektorowy z pięciostopniową regulacją mocy, termostatem elektronicznym i możliwością podłączenia programatora (chronokarty). W zestawie podstawowym stelaż mocujący i przewód zasilający. Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 4,7 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 45 x 44,5 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 7-28°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 374 zł. Wyposażenie dodatkowe: programator tygodniowy (chronokarta).
Autor: ATLANTIC
F-17 firmy ATLANTIC.
Grzejnik konwektorowy z pięciostopniową regulacją mocy i termostatem bimetalowym. W zestawie podstawowym stelaż mocujący i przewód zasilający. Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 4,7 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 45 x 45 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 7-28°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 248 zł.
Autor: ATLANTIC


CAMPAVER ULTIME 2000W firmy CAMPA (dystrybutor BURSA).
Płyta promieniująca z dwustopniową, automatyczną regulacją mocy i termostatem elektronicznym. Mikroprocesorowy termostat ma 8 funkcji i wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czujnik otwarcia okien z optymalizacją doboru czynnego elementu grzewczego. Termostat ma nastawę przeciwmrozową (około 5°C). Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 28 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 69 x 109,8 x 8,2 cm. Rodzaj elementu grzejnego: monolityczna płyta aluminiowa oraz płyta szklana (8 mm) z obwodem drukowanym. Zakres regulacji temperatury: 15-27°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 3962 zł. Wyposażenie dodatkowe: programator centralny.
Autor: CAMPA
GE-10/2/10; GE-10/4/7 firmy CONVECTOR.
Grzejnik konwektorowy z termostatem elektronicznym. W zestawie podstawowym stelaż mocujący. Kraj produkcji: Polska. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 45. Masa: 4 kg; 5,2 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 20 x 100 x 11 cm; 40 x 70 x 11 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 8-26°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 497 zł; 527 zł.
Autor: CONVECTOR


TPA-20; TLO-14 firmy GLAMOX (dystrybutor ENERGO-OPTYMAL).
Grzejnik konwektorowy z termostatem elektronicznym ET. Urządzenie przystosowane do podłączeń regulatorów temperatury oraz kilku grzejników. W zestawie podstawowym stelaż mocujący, puszka, przewód przyłączeniowy z wtyczką. Kraj produkcji: Norwegia. Maksymalna moc: 2000 W; 1400 W. Masa: 11 kg; 8 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 35 x 183 x 8 cm; 18 x 190,5 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: 5 lat – panel grzewczy, 3 lata – termostat. Cena: 1094 zł; 948 zł. Wyposażenie dodatkowe: zamiast termostatu ET można zastosować termostat cyfrowy DT2 (możliwość obniżania temperatury w cyklu 5-i 7-dniowym), termostat cyfrowy RFR (z odbiornikiem sygnałów radiowych, bezprzewodowym programatorem do zdalnego sterowania) lub termostat naścienny.
Autor: GLAMOX
EGK firmy KOSPEL.
Grzejnik konwektorowy z termostatem elektronicznym i zabezpieczeniem przed przegrzewaniem. W zestawie podstawowym stelaż mocujący. Kraj produkcji: Polska. Maksymalna moc: 500 W. Stopień zabezpieczenia: IP 2X. Masa: 3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 40 x 30 x 8,2 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 15-25°C. Gwarancja: rok. Cena: 170 zł.
Autor: KOSPEL


CNX2 1000 W firmy NOIROT (dystrybutor BURSA).
Grzejnik konwektorowy z termostatem cieczowym. W zestawie podstawowym stelaż mocujący. Kraj produkcji: Francja. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 4,3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 44 x 42 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: monolityczny aluminiowy. Zakres regulacji temperatury: 7-30°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 233 zł.
Autor: NOIROT
CNS 100 firmy STIEBEL ELTRON.
Grzejnik konwektorowy z termostatem bimetalowym, zabezpieczeniem przeciwmrozowym i przed przegrzewaniem. Kraj produkcji: Niemcy. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 23. Masa: 4,2 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 45 x 44,4 x 8 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 280 zł.
Autor: STIEBEL ELTRON


CON 20S firmy STIEBEL ELTRON.
Grzejnik konwektorowy z termostatem bimetalowym, zabezpieczeniem przeciwmrozowym i przed przegrzewaniem. Kraj produkcji: Niemcy. Maksymalna moc: 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 8,3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 46 x 74 x 12,3 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 635 zł.
Autor: STIEBEL ELTRON
CVS 1501; 2001 firmy TECHNOTHERM (dystrybutor NOVOTERM).
Grzejnik konwektorowy z termostatem cieczowym i aluminiową kratką wylotu powietrza. Kraj produkcji: Niemcy. Maksymalna moc: 1500 W; 2000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 24. Masa: 6 kg; 7 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 44,5 x 56,5 x 8,5 cm; 44,5 x 69,5 x 8,5 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem ze stali nierdzewnej. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: rok. Cena: 299 zł; 337 zł.
Autor: TECHNOTHERM

Elektryczne grzejniki przenośne
BV 990 firmy ELEKTRA.
Grzejnik konwektorowy z trzystopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym i z możliwością zawieszenia na ścianie (zestaw mocujący w wyposażeniu podstawowym). Grzejnik jest wyposażony w wentylator i nóżki. Kraj produkcji: Hiszpania. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 750 W, II – 1250 W, III – 2000 W). Masa: 3 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 43 x 71 x 17 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: bezstopniowy. Gwarancja: rok. Cena: 213 zł.
Autor: ELEKTRA
BITURBO 2000 firmy CATA-ZAFIR (dystrybutor NOVOTERM).
Grzejnik konwektorowy z trzystopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym i z możliwością zawieszenia na ścianie (zestaw mocujący w wyposażeniu podstawowym). Urządzenie wyposażone jest w wentylator i nóżki. Kraj produkcji: Hiszpania. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 750 W, II – 1250 W, III – 2000 W). Masa: 6 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 43 x 71 x 17 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: rok. Cena: 159 zł.
Autor: CATA-ZAFIR


SLIM TURBO XXI firmy CATA-ZAFIR (dystrybutor NOVOTERM).
Grzejnik konwektorowy z trzystopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym i z możliwością zawieszenia na ścianie (zestaw mocujący w wyposażeniu podstawowym). Urządzenie wyposażone jest w wentylator i nóżki. Kraj produkcji: Hiszpania. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 750 W, II – 1250 W, III – 2000 W). Masa: 5,2 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 52 x 75 x 18,5 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: 5-35°C. Gwarancja: rok. Cena: 169 zł.
Autor: CATA-ZAFIR
GE-10 firmy CONVECTOR.
Grzejnik konwektorowy z termostatem elektronicznym. Kraj produkcji: Polska. Maksymalna moc: 1000 W. Stopień zabezpieczenia: IP 45. Masa: 5,4 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 47 x 70 x 11 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Zakres regulacji temperatury: 8-26°C. Gwarancja: 2 lata. Cena: 542 zł.
Autor: CONVECTOR


H191225 firmy DELONGHI (dystrybutor EAST TRADING COMPANY).
Grzejnik płytowy olejowy z trzystopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym i zabezpieczeniem przed przegrzewaniem. Kabel z termoizolacją. Urządzenie ma uchwyt ułatwiający przenoszenie. Kraj produkcji: Włochy. Maksymalna moc: 2500 W. Masa: 21,1 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 64 x 55 x 16 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Gwarancja: rok. Cena: 309 zł.
Autor: DELONGHI
HCA 320F firmy DELONGHI (dystrybutor EAST TRADING COMPANY).
Grzejnik konwektorowy z trzystopniową regulacją mocy i termostatem bimetalowym. Wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzewaniem i wentylator. Możliwość zawieszenia. Kraj produkcji: Włochy. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 800 W, II – 1200 W, III – 2000 W). Masa: 3,5 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 47,5 x 73,5 x 17 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Gwarancja: rok. Cena: 249 zł.
Autor: DELONGHI


BBH 100 firmy DELONGHI (dystrybutor EAST TRADING COMPANY).
Grzejnik konwektorowy z dwustopniową regulacją mocy i termostatem bimetalowym, zabezpieczeniem przed przegrzewaniem. Kraj produkcji: Włochy. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 1000 W, II – 2000 W). Masa: 1,6 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 25,5 x 27 x 40 cm. Rodzaj elementu grzejnego: rurkowy z ożebrowaniem aluminiowym. Gwarancja: rok. Cena: 329 zł.
Autor: DELONGHI
GK-1 firmy ELEKTROMET.
Grzejnik konwektorowy z dwustopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym oraz zabezpieczeniem przeciwmrozowym. Urządzenie wyposażone jest w wentylator. Kraj produkcji: Polska. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 1000 W, II – 2000 W). Masa: 4,2 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 65 x 42 x 10 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: 0-35°C. Gwarancja: rok. Cena: 220 zł.
Autor: ELEKTROMET


COMPACT TURBO firmy OMAS (dystrybutor OMNI SCALA).
Grzejnik konwektorowy z dwustopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym, zabezpieczeniem przeciwmrozowym i przed przegrzaniem. Jest wyposażony w wentylator. Kraj produkcji: Włochy. Maksymalna moc: 2000 W (I stopień – 1000 W, II – 2000 W). Masa: 6 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 48 x 57 x 23 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: rok. Cena: 278 zł.
Autor: OMAS
2TX 6 TURBO firmy OMAS (dystrybutor OMNI SCALA).
Grzejnik konwektorowy z trzystopniową regulacją mocy, termostatem bimetalowym i z możliwością zawieszenia na ścianie. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzewaniem i przed zamarzaniem oraz w wentylator. Kraj produkcji: Włochy. Maksymalna moc: 2000 W. Masa: 6,2 kg. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 43 x 66 x 16 cm. Rodzaj elementu grzejnego: grzebieniowy. Zakres regulacji temperatury: 5-30°C. Gwarancja: rok. Cena: 200 zł.
Autor: OMAS

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi