Jak przymocować płytki w basenie ogrodowym?
Będę remontował basen ogrodowy. Poprzedni właściciel przerwał prace na etapie wykańczania ścian i dna basenu. Czy zanim nakleję płytki, powinienem zaimpregnować beton?

Przed układaniem płytek trzeba sprawdzić, czy ściany i dno basenu są szczelne, czy wymagają wykonania hydroizolacji. Basen wymaga uszczelnienia, jeżeli stwierdzimy, że po jego napełnieniu ubytek wody jest większy, niż wynika to z jej parowania. Jeśli powierzchnia basenu jest bardzo nierówna, trzeba ją wyrównać. Najlepiej użyć do tego zaprawy, która dodatkowo zwiększy wytrzymałość i przyczepność podłoża. Ściany i dno basenu można uszczelnić jednoskładnikową mikrozaprawą cementową modyfikowaną polimerami (np. Servifix DMS 1K firmy Kiesel) lub dwuskładnikową masą poliuretanową o wysokiej elastyczności (np. Sopro PU-FD firmy Dyckerhoff). Środki te nakłada się na uszczelniane powierzchnie, by powstała powłoka 2 mm . Po posmarowaniu nawierzchni w narożnikach basenu należy przymocować specjalne taśmy uszczelniające. Tak wykonana hydroizolacja może stanowić wykończenie basenu bez konieczności układania płytek. Powierzchnię można pomalować odpowiednią farbą do betonu (np. Ceresit CF 34). Do wykładania basenów stosujemy płytki o niskiej nasiąkliwości (przeważnie klinkier lub gres). Niektóre firmy wyraźnie określają, że oferowane płytki nadają się do basenów. Nakleja się je specjalnym klejem do basenów (np. Ceresit CU 22). Do spoinowania płytek stosuje się nienasiąkliwe fugi uelastycznione lub fugi epoksydowe.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty