Jak się pozbyć pnia?

Muszę wykarczować starą, uschniętą jabłonkę. Nie wiem jednak, co zrobić z pniem. Wydobycie go z ziemi jest dość trudne, poza tym wiąże się z rozkopaniem i zniszczeniem sporej części ogrodu. Z kolei boję się, że pozostawiony w ziemi pniak będzie tak trwał latami, zanim zmurszeje. Jak się go najłatwiej pozbyć?

Pnia wyciętego drzewa nie trzeba wykopywać. Najlepiej nieco go odkopać i uciąć 3-5 cm poniżej powierzchni ziemi. Następnie należy w nim zrobić kilka otworów (na przykład wiertłem), nasypać w nie saletry amonowej (jest to często stosowany w ogrodnictwie nawóz azotowy) i przykryć ziemią.
Wkrótce po tym karpę zasiedlą grzyby i inne organizmy rozkładające drewno. Już po 2-3 latach pozostawiona w ziemi karpa całkowicie zmurszeje.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty