Jak uszczelnić taras?Budowa mojego domu jest na etapie stanu surowego. Przez odkryty taras lub przez wieniec stropowy przecieka woda z topniejącego śniegu i deszczu, powodując zawilgocenie ścian na parterze. Czym mam uszczelnić te elementy konstrukcyjne budynku, aby zatrzymać powiększającą się mokrą plamę? Na wiosnę zamierzam ocieplić dom i ułożyć płytki na tarasie. Taras i stropy budynku wykonano z płyt prefabrykowanych typu filigran.

Z listu wynika, że na okres zimy budynek wcale nie został zabezpieczony oraz że na tarasie nie wykonano jeszcze izolacji przeciwwodnej ani odpowiednich obróbek blacharskich.
W takim przypadku są dwa wyjścia. Jedno – to poczekać na ciepłe wiosenne dni i ułożyć na tarasie izolację przeciwwodną przewidzianą w projekcie. Co prawda strop będzie jeszcze wilgotny i być może trzeba będzie zmienić materiał izolacyjny na taki, który można układać na mokrym podłożu.
Drugie – to wykonać doraźne zabezpieczenia polegające na uszczelnieniu powierzchni tarasu i wieńca. Do tego bardzo dobrze nadają się na przykład preparaty typu Hydrostop Koncentrat – proszek stanowiący pięcioprocentowy dodatek do powłoki cementowej nanoszonej pędzlem na podłoże betonowe – czy też Izohan Ekofolia – dyspersja akrylowa w postaci półpłynnej masy tworząca bezspoinową powłokę uszczelniającą. Jednak w obu wariantach należy poczekać z prowadzeniem robót wykończeniowych, aż ściana i strop będą suche.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty