Kocioł olejowy z zamkniętą komorą spalania w nowym domu

W nowo budowanym domu o powierzchni 105 m2 zamierzam zainstalować kocioł olejowy. Chciałbym, aby był z zamkniętą komorą spalania. Czy są takie kotły, a jeśli tak, to czy można je montować w kuchni lub łazience? Czy znajdę na rynku kocioł olejowy dostatecznie małej mocy, by ogrzewał stumetrowy dom, bez obniżania swojej sprawności?

Kotły olejowe dostępne na naszym rynku to urządzenia z otwartą komorą spalania i z palnikiem nadmuchowym. Palniki nadmuchowe pracują dość głośno. Z tego powodu zainstalowanie kotła olejowego w kuchni lub w łazience nie jest najlepszym pomysłem. Również doprowadzenie paliwa i zapewnienie bezpiecznej pracy kotła jest w takim wypadku problemem.
Jeśli więc planuje się zamontować kocioł w kuchni, lepiej wybrać urządzenie zasilane gazem płynnym. Można wtedy również kupić kocioł z zamkniętą komorą spalania (turbo).

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty