Na moim dachu dachówki cementowe ułożone zostały na łatach, bez folii wstępnego krycia. W czasie deszczu dach przecieka w kilku miejscach, a zimą nawiewany jest pod niego śnieg. Czy dachówki można uszczelnić silikonem?

Wszelkie próby uszczelnienia dachówek masami silikonowymi czy akrylowymi nie przyniosą rezultatu. Elementy pokryciowe pod wpływem różnic temperatury (-30 do +70°C) i wiatru ciągle ulegają odkształceniom. Dlatego spoiny z tego typu mas uszczelniających ulegną zniszczeniu już po roku eksploatacji. Jeśli jest to dach nad nieużytkowym poddaszem, najłatwiej ułożyć pasy folii dachowej i zamocować je za pomocą drewnianych listew. Dzięki temu nie będzie problemów z odprowadzeniem przeciekającej wody poza ściany domu. Jednak jeśli poddasze jest użytkowe, powinno się zdemontować pokrycie dachu łącznie z niektórymi obróbkami blacharskimi i łatami. Następnie należy ułożyć wysokoparoprzepuszczalną folię dachową i kontrłaty (na przykład z listew 25 x 50 mm). Dopiero wtedy można ponownie przybić łaty i ułożyć dachówki. Rozwiązanie to może przysporzyć pewnych kłopotów organizacyjnych, ale jest skuteczne. Jego zaletą jest też możliwość porządnego wysuszenia zawilgoconej wełny mineralnej.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty