Odpady z blachy zamiast zbrojenia

Chcę samodzielnie wykonać żelbetowe sztachety ogrodzenia wokół domu. Do ich produkcji chciałbym jako zbrojenie wykorzystać odpady z blachy grubości 3 mm - 10-centymetrowe paski blachy mają wycięte otwory, stanowiące około 50% powierzchni. Odpady te mogę bowiem kupić w cenie złomu. Deskowanie sztachet zrobię sam. Nie wiem tylko, jak dobrać proporcję pasków do betonu i czy beton nie będzie od nich odpadał.

Stosowanie odpadów z blachy do wykonania betonowych elementów ogrodzeniowych jest możliwe, pod warunkiem że blacha nie była wcześniej powleczona środkiem antykorozyjnym. Powłoka antykorozyjna spowodowałaby bowiem osłabienie przyczepności betonu do blachy. Jednak nie wolno zapomnieć, że kawałki blachy mogą stanowić jedynie wypełnienie. Nie mogą zastępować zbrojenia.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty