Podsychające marcinkiPosadziłam w ogródku rośliny zwane marcinkami. Wyrosły wysokie (około 120 cm) i jesienią ładnie zakwitły, niestety, wcześniej uschły wszystkie dolne liście. Czy to jakaś choroba? Co zrobić, żeby w tym roku sytuacja się nie powtórzyła?

Niestety, zasychanie dolnych liści astrów nowoangielskich Aster novae-anglie, zwanych potocznie marcinkami, jest u tych roślin zjawiskiem naturalnym (astry nowoangielskie pochodzą z Ameryki Północnej, gdzie rosną wśród wysokich traw zacieniających ich dolne części). Można temu w pewnym stopniu zapobiec, podlewając regularnie rośliny (zwłaszcza w czasie upałów) i systematycznie je nawożąc.
Co roku wczesną wiosną wokół astrów można rozłożyć około 2-centymetrową warstwę kompostu lub zastosować wieloskładnikowy nawóz mineralny. Dodatkowo warto rośliny zasilić nawozem mineralnym na przełomie czerwca i lipca. Zasychające dolne części astrów nowoangielskich można też zamaskować, sadząc z przodu niższe rośliny.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty