Problem z umiejscowieniem paroizolacjiBuduję dom parterowy z nieużytkowym poddaszem. Moje wątpliwości budzi zaprojektowany układ warstw w drewnianym stropie. Czy taki układ jest prawidłowy?

W projekcie jest błąd. Paroizolacja powinna być umieszczona od strony wewnętrznej, tak aby chronić przed zawilgoceniem wszystkie warstwy izolacji termicznej. Dlatego trzeba ją mocować do łat, a nie do belek stropowych. Również przykrycie wełny mineralnej dość szczelnymi płytami OSB nie jest rozwiązaniem optymalnym, ponieważ w ten sposób bardzo utrudnia się swobodny przepływ powietrza przez materiał izolacyjny. O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie w tym miejscu desek grubości 25 mm, ale z pozostawieniem pomiędzy nimi przynajmniej 2-centymetrowych odstępów. Oczywiście do krokwi powinna być zamocowana folia dachowa, która w tym przypadku nie musi się charakteryzować bardzo wysoką paroprzepuszczalnością. Chcąc stosować płyty OSB, pomiędzy nimi a materiałem izolacyjnym powinno się zostawić co najmniej 2-3-centymetrową wentylowaną pustkę powietrzną.Układ warstw według projektu przysłanego przez Czytelnika.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Proponowany układ warstw.
Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty