Problemy z domem z bali

Kupiłam nowy dom z bali. Elewację pomalowałam Drewnochronem. Jakie powinny być następne warstwy? Czym jeszcze zakonserwować drewno? Niektóre bale są popękane - dlaczego?

Bale zaimpregnowane Drewnochronem są wystarczająco zabezpieczone: przed grzybami, owadami i pleśnią. Istnieje jednak ryzyko, że z czasem zostanie on wypłukany przez deszcz i po kilku latach trzeba będzie jeszcze raz zabezpieczyć elewację. Aby temu zapobiec, można od razu na Drewnochron nanieść lakier rozpuszczalnikowy, przeznaczony do stosowania na zewnątrz. Utworzy on powłokę odporną nie tylko na wodę, ale także na różnice temperatury i promieniowanie ultrafioletowe. Spękania bali powstają zwykle podczas wysychania drewna i w elementach ściennych nie są niebezpieczne. Widoczne pęknięcia mogą pojawiać się jeszcze trzy lata od wybudowania domu. Po tym czasie ruchy drewna spowodowane zmianami wilgotności będą już tak minimalne, że nowe pęknięcia nie będą się tworzyć.

Spękania na balach są naturalnym wynikiem wysychania drewna. Takim uszkodzeniom grubych elementów nie można zapobiec.
Autor: Wiesław Rudolf

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty