Przeniesienie licznika

Chcę przenieść licznik elektryczny z budynku na zewnątrz i zamontować w skrzynce w ogrodzeniu. Dowiedziałem się, że mogę to zrobić, ale umieszczenie licznika w linii ogrodzenia wymaga nowej decyzji przyłączeniowej i wykonania przyłącza kablowego. Obecnie do domu doprowadzone jest przyłącze napowietrzne, a słup znajduje się po drugiej stronie ulicy.

Aby można było umieścić licznik elektryczny w ogrodzeniu, należy od słupa poprowadzić przyłącze kablowe pod ulicą, a zlikwidować przyłącze napowietrzne. Trzeba wystąpić do lokalnego zakładu energetycznego o nowe warunki przyłączenia, następnie wykonać nowy projekt, uzgodnić trasę kabla z ZUD-em. No i zlecić wykonanie. Wszystkie koszty ponosi inwestor. Trzeba się więc zastanowić, czy to się opłaca.
Prościej i taniej jest pozostawić złącze napowietrzne, a licznik umieścić na zewnętrznej ścianie domu.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty