Rośliny na skarpę

Od strony ulicy usypaliśmy na działce wał ziemny, który izoluje dom i ogród od ruchliwej, przelotowej trasy samochodowej (przede wszystkim chroni przed hałasem). Skarpa jest dosyć stroma. Chcemy ją obsadzić roślinami, które nie będą wymagały dużo pielęgnacji, a jednocześnie zabezpieczą skarpę przed osuwaniem się ziemi. Proszę o parę przykładów.

Do umacniania skarp nadają się rośliny, które tworzą rozgałęziony system korzeniowy i są odporne na suszę. Należą do nich:
- krzewy: berberys Thunberga, irgi - Dammera, pozioma i rozkrzewiona, jałowiec pospolity "Repanda", jałowiec łuskowaty "Blue Carpet", jałowiec płożący, kolcowój pospolity, kosodrzewina, pięciornik krzewiasty, rokitnik pospolity, róża pomarszczona, tawuła japońska;
- byliny: astry - gawędka i krzaczasty, czyściec wełnisty, macierzanki, płomyk szydlasty, posłonek ogrodowy, przetacznik kłosowy, rozchodniki.
Rośliny te nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak niektóre źle znoszą mroźne i bezśnieżne zimy (irga Dammera, płomyk szydlasty, posłonek ogrodowy), dlatego dobrze jest przykryć je przed nastaniem mrozu, na przykład świerkowymi gałęziami.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty