Rura z gazem w sypialni - czy wolno?

Podczas remontu domu chcę zrobić dodatkową łazienkę. Zamierzam zainstalować w niej gazowy przepływowy podgrzewacz wody, ale przedtem trzeba tam doprowadzić instalację gazową. Najkrótsza droga prowadzi przez sypialnię. Czy to prawda, że nie wolno w niej prowadzić rur gazowych?

Przez pomieszczenia mieszkalne, czyli także przez sypialnię, można poprowadzić instalację gazową, ale pod warunkiem, że będzie ona wykonana z rur miedzianych, łączonych przez lutowanie, lub z rur stalowych bez szwu, łączonych przez spawanie.
Przewody powinny być prowadzone po wierzchu ścian. Jeśli chce się je ukryć w bruzdach, można te bruzdy osłonić nieuszczelnionymi ekranami, albo wypełnić łatwo usuwalną masą tynkarską, pod wpływem której przewody nie będą korodowały. Ale uwaga! Masą tynkarską nie wolno wypełniać bruzd z przewodami miedzianymi, bo mają one cienkie ścianki i są mniej niż przewody stalowe odporne na ewentualne przebicie.
Przed wypełnieniem bruzdy masą tynkarską trzeba przeprowadzić próbę szczelności instalacji.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty