Rysy na tynkach

Nawet renomowani tynkarze uważają, ze wykonanie tynku bez jakichkolwiek wad nie jest możliwe. Można jednak je ograniczyć, znając ich przyczyny.Przyczyną zarysowań na tynku może być konstrukcja domu. W tynkach pojawiają się rysy, jeśli dom otynkuje się zaraz po wybudowaniu, gdy jeszcze osiada lub gdy jego konstrukcja jest wadliwa. Oto przykłady takich rys tynków i ich przyczyny: odkształcanie się stropu, nierównomierne obciążenie ścian, odkształcanie się ścian, wysychanie i kurczenie się ścian.
Autor: BAYOSAN POLSKA


Przyczyną kłopotów z tynkami często jest podłoże. Tynki pękają, jeśli ściana, na której są ułożone, została źle wymurowana lub odpowiednio jej nie przygotowano. Spękania takie są spowodowane: niepoprawnym wykonaniem spoin w murze lub użyciem złej zaprawy murarskiej, niezabezpieczeniem styków elementów wykonanych z różnych materiałów konstrukcyjnych, niewłaściwym przewiązaniem muru (pionowe spoiny są jedna nad drugą).
Autor: BAYOSAN POLSKA


Przyczyna powstawania rys może tkwić w samych tynkach. Aby tynki służyły przez wiele lat, muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju podłoża i trzeba je ułożyć zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Rysy skurczowe – to skutek niewłaściwego wykończenia tynku (zbyt długiego zacierania) lub za szybkiego wysychania, rysy workowate – czasami odparzone; powstają, jeśli za jednym razem nałoży się zbyt grubą warstwę tynku, rysy naprężeniowe – w kształcie litery Y; ich przyczyny to zwykle źle dobrane lub za grube warstwy tynku albo zbyt duży skurcz materiału.
Autor: BAYOSAN POLSKA

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty