Sedes wiszący zamiast stojącego

Remontuję łazienkę i chcę zamiast stojącej miski ustępowej zamontować wiszącą. Czy potrzeba na nią więcej miejsca i czy to dobry pomysł?

Wisząca miska ustępowa wraz z obudowanym zbiornikiem spłukującym zajmuje mniej więcej tyle samo miejsca, co tradycyjna. A łatwiej utrzymać w czystości łazienkę. Zyskujemy też dodatkową półkę nad zbiornikiem spłukującym. Na pewno zamontowanie kompaktowej miski ustępowej będzie tańsze. Jeśli porównamy ceny misek ustępowych z tej samej serii (na przykład Nova Top firmy Sanitec Koło), to okaże się, że za kompakt trzeba zapłacić około 500 zł, a za miskę wiszącą około 250 zł. Ale by ją zamontować, trzeba jeszcze kupić stelaż, który kosztuje:
- 450-540 zł - można go przytwierdzić tylko do ściany murowanej (samonośnej), trzeba go obudować cegłami;
- ponad 650 zł - można go przytwierdzić do każdego rodzaju ściany (nawet lekkiej działowej), nie trzeba go podpierać, wystarczy obudować płytą gipsowo-kartonową.
Dodatkowo trzeba dokupić przycisk spłukujący za 80-100 zł.
Obudowany stelaż z ukrytym wewnątrz zbiornikiem spłukującym i wisząca miska ustępowa...
Autor: SANITEC KOŁO
...nie zajmują więcej miejsca niż urządzenie kompaktowe.
Autor: SANITEC KOŁO

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty