Sposób na akacje

Na działce, którą kupiłem kilka lat temu, wyrosły akacje. W ubiegłym roku wyciąłem je, ale z zostawionych pni i z ziemi wokół nich, wyrosły nowe pędy. Wyciąłem je, ale to nie pomogło, bo wyrosły nowe. Jak skutecznie pozbyć się akacji?

Wyrastające z ziemi i pnia nowe pędy robinii (zwanej potocznie akacją) należy bardzo dokładnie opryskać Roundupem w stężeniu 20% (0,2 l Roundupu na 1 l wody). Preparat pobierany jest przez liście, skąd przenika do pozostałych części rośliny, powodując jej zamieranie. Roundup działa wolno - więdnięcie i zasychanie roślin zaczyna być widoczne, zależnie od pogody, po 10-20 dniach od jego zastosowania. Aby zabieg był skuteczny, rośliny, które będą opryskiwane, powinny być suche - nie należy więc opryskiwać ich tuż po podlewaniu, po deszczu ani przed spodziewanymi opadami.
Roundup niszczy wszystkie rośliny, dlatego stosując go, należy uważać, by nie opryskać uprawianych roślin.
Równie łatwo jak robinie, ze ściętych pni, a nawet niewielkich fragmentów korzeni, odrastają inne gatunki drzew, na przykład: lipy, olsze, rokitniki, sumaki, topole i wierzby, które również można skutecznie zniszczyć Roundupem.Odrastające pędy trzeba starannie opryskać Roundupem.
Autor: Piotr Gorączko

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi