Sposób na własne róże

Czy róże można rozmnażać z sadzonek? Chciałabym w ten sposób rozmnożyć róże pnące i ogrodowe. Czy z sadzonek tych wyrosną odmiany szlachetne, czy dzikie, na których być może były szczepione?

Róże, także ich szlachetne odmiany, można rozmnażać z sadzonek pędowych, najlepiej półzdrewniałych (sadzonki takie są sztywne, mało elastyczne, ale pokryte jeszcze zieloną skórką). Najłatwiej ukorzeniają się sadzonki róż pnących o sztywnych pędach (ramblersy) i róż miniaturowych. Rozmnażanie róż wielkokwiatowych zależy od odmiany: jedne ukorzeniają się łatwo już po kilku tygodniach, inne znacznie wolniej, bo dopiero po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach, w dodatku ukorzenia się tylko niewielka część sadzonek. Nie ma obawy, że z tak rozmnażanych róż wyrosną dziczki. Jeśli sadzonkę pobrano z pędu szlachetnej odmiany, krzew, który z niego wyrośnie, będzie szlachetny. Często jednak taki krzew słabiej rośnie i kwitnie oraz łatwiej przemarza niż ten szczepiony na podkładce - zależy to od odmiany róży.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty