Uszczelnienie szamba

Mam zamiar zbudować bezodpływowy zbiornik na nieczystości, z kręgów betonowych o średnicy 120 cm. Jak i czym mam uszczelnić połączenia między kręgami, aby szambo na pewno nie przeciekało?

Miejsce styku kręgów tworzących zbiornik (po obwodzie) można uszczelnić zaprawą wodoszczelną z cementu szybkowiążącego, na przykład Hydrostopu-Fix. Czas wiązania zaprawy wynosi około 2 minuty. Dobrze jest również z tej samej zaprawy zrobić klin w narożu między najniższym kręgiem a dnem zbiornika. Jest to miejsce szczególnie narażone na przeciekanie. Nie zaszkodzi również  całą wewnętrzną powierzchnię zbiornika pokryć trzywarstwową powłoką z zaprawy cementowej z dodatkiem Hydrostopu-Koncentrat.

Uszczelnienie szamba.
Autor: Marek Sternicki , Agnieszka Sternicka

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty