Warstwy w ocieplonym dachu.

Ostatnio najczęściej pytali nas Państwo o warstwy w dachu. Jaką grubość wełny zastosować? Gdzie się układa folię? Jaką folię dać na dach, a jaką do środka domu? Ile potrzeba szczelin w dachu?

Prawie żadne pokrycie dachowe nie jest idealnie szczelne. Dlatego aby woda, która ewentualnie przedostanie się pod pokrycie, nie zawilgociła konstrukcji dachu, trzeba jeszcze wykonać dodatkowe wstępne krycie. Tradycyjnie jest to sztywne poszycie z papą, nowszym rozwiązaniem jest folia dachowa. Większość materiałów pokryciowych układa się na ruszcie z łat i kontrłat, dlatego można pod nie stosować zarówno sztywne poszycie z papą, jak i folię dachową. Tylko pokrycia miękkie, czyli papa i dachówki bitumiczne, muszą być zawsze układane na sztywnym poszyciu.
To, jak powinien być wykonany dach, zależeć będzie przede wszystkim od tego, czy zastosujemy sztywne poszycie z desek i papę, czy folię dachową, oraz od rodzaju użytej folii.


Dach z wysokoparoprzepuszczalną folią dachową


Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Dach z niskoparoprzepuszczalną folią dachową


Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Dach ze sztywnym poszyciem z desek


Autor: Agnieszka Sternicka , Marek Sternicki

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty