Wełna czy styropian?Co wybrać?

Proszę o radę z czego zrobić izolacje w warstwowej ścianie zewnętrznej. Co jest lepsze i praktyczniejsze: styropian (gr. 10 cm) czy wełna mineralna (gr. 10 cm)?

Obydwa materiały są dobre, choć każdy ma też swoje wady. Styropian dostępny jest w postaci sztywnych płyt, a wełna – w postaci płyt, welonów, mat pakowanych coraz częściej metodą kompresji. Taka ściśnięta wełna jest wygodniejsza w transporcie i magazynowaniu niż styropian. Wełna ma też przewagę nad styropianem pod względem izolacyjności akustycznej – lepiej tłumi dźwięki. Ale choć izolacyjność termiczna obu materiałów jest porównywalna, to ściana trójwarstwowa ocieplona styropianem może być cieńsza. W ścianach ocieplanych wełną zaleca się bowiem stosowanie 3-centymetrowej szczeliny wentylacyjnej, by umożliwić wysychanie ewentualnych zawilgoceń. Zalecenie to nie dotyczy ścian ocieplanych styropianem.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty