Z czego zrobić podłogę na tarasie

Na mojej letniej działce przy domku jest wymurowany duży taras (9 x 4 m). Jest betonowy, szary, bez żadnego wyrazu. Chcielibyśmy ten taras czymś wyłożyć, ale nie wiemy czym: terakotą, płytami chodnikowymi? Znowu beton. Drewnem? Mało trwałe. Pomalować farbą? Ale jaką? Proszę o radę.

Betonową powierzchnię tarasu można pokryć specjalną farbą do betonu przeznaczoną do malowania powierzchni na zewnątrz budynków (mogą to być na przykład Acrylbet, BECKOFLOR, Betondur UV). Takie farby (w kilku kolorach) są dostępne w supermarketach budowlanych i sklepach specjalistycznych. Jeżeli mimo pomalowania taką farbą powierzchnia wyda się za mało dekoracyjna, można taras na czas pobytu w domku przykrywać drewnianymi rusztami (bywają do nabycia w centrach ogrodniczych). Przed odjazdem można je wnosić do pomieszczenia.
Takie ruszty do przykrycia tarasu można też zrobić samemu z desek i zaimpregnować pokostem (Polifarb, Nobiles, Śnieżka) lub pokryć odpowiednią farbą (Acrylic Satinwood, Tikkurila Betolux, Miranol, Unika) albo lakierobejcą (Polifarb).
Autor: Piotr Mastalerz

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi