Z jakich rur instalacja centralnego odkurzania?

Planuję wykonanie w moim domu instalacji centralnego odkurzania. Czy układane w ścianach przewody z PCW, którymi powietrze z kurzem będzie zasysane z pomieszczeń do jednostki centralnej, można wykonać z rur i kształtek używanych powszechnie w instalacjach hydraulicznych?

Rury i kształtki używane w instalacjach hydraulicznych nie nadają się do wykonania instalacji centralnego odkurzania. Mają słabą charakterystykę przepływu, mogą więc zmniejszać wydatek jednostki centralnej (ilość powietrza przetłaczanego w jednostce czasu) i zmniejszać siłę ssania. Instalację centralnego odkurzania powinno się wykonać ze specjalnych rur, które kupuje się wraz z jednostką centralną i pozostałymi elementami systemu.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty