Zasilanie ogrzewania podłogowego - jakie wybrać?

Planuję ułożenie ogrzewania podłogowego w łazienkach, które dodatkowo będą ogrzewane grzejnikami drabinkowymi. Rozważam trzy możliwości zasilania pętli ogrzewania podłogowego: - z powrotu grzejnika; - osobno, przez zwór typu RTL założony na powrocie z pętli (działający na temperaturę wody, a nie otoczenia), ewentualnie ze zdalnym czujnikiem zatopionym w wylewce; - z zastosowaniem Uniboxa. Proszę o radę, co wybrać.

Rozwiązanie z Uniboxem (czyli modułem do regulacji ogrzewania podłogowego) jest najbardziej właściwe. Zapewnia kontrolę pracy instalacji, nie dopuszcza do przekroczenia temperatury maksymalnej oraz umożliwia sterowanie zależnie od temperatury pomieszczenia. Uniboxy są drogie, ale wodne ogrzewanie podłogowe w zasadzie nie należy do tanich, więc jeśli powiedziało się A...
Zależnie od typu Uniboxy pozwalają uwzględnić temperaturę w pomieszczeniu, temperaturę zewnętrzną i temperaturę czynnika grzewczego (wody w instalacji).
Rozwiązanie z zaworem termostatycznym RTL (zawór termostatyczny z czujnikiem umieszczonym na przewodzie) jest regulacją stałowartościową – pozwala utrzymywać stałą temperaturę czynnika grzewczego. Nie jest to rozwiązanie najbardziej oszczędne, jeśli chodzi o zużycie energii. Można je stosować do ogrzewania małych powierzchni (łazienek i kuchni).
Unibox - moduł do regulacji ogrzewania podłogowego.
Autor: OVENTROP

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty