Żylistki przy ulicyChcę osłonić ogród od strony ulicy gęstymi krzewami. Czy żylistek szorstki będzie dobrze rósł w średnio żyznej ziemi w słonecznym miejscu? Czy wymaga dużo pielęgnacji?

Żylistki szorstkie to krzewy nieco zapomniane, a warte stosowania. Wyrastają do około 3 m wysokości. Szczególnie dekoracyjne są w okresie kwitnienia, kiedy pokrywają się masą drobnych kwiatów zebranych w grona. Są odporne na zanieczyszczenia powietrza, zatem miejsce przy ulicy zniosą dobrze. Średnio żyzna gleba jest dla nich wystarczająca, a w miejscu słonecznym obficie kwitną. Trzeba pamiętać, żeby je w czasie suszy podlewać. Można też wiosną zasilać je kompostem lub nawozami wolno działającymi (chociaż nie jest to konieczne) i przeprowadzać cięcie sanitarne, czyli usunąć uszkodzone, złamane i zbyt gęsto rosnące pędy. Może się zdarzyć, że długotrwałe mrozy spowodują przemarznięcie krzewów. Wtedy uszkodzone pędy trzeba przyciąć – wyrosną nowe, które szybko zastąpią usunięte.Kwitnący żylistek szorstki.
Autor: Jacek Skórkowski

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty