Nierówny beton stropuW naszym domu z użytkowym poddaszem zaprojektowano popularny strop gęstożebrowy typu Teriva. Nie sądziliśmy, że z jego prawidłowym wykonaniem jakakolwiek ekipa będzie miała kłopoty. Niestety, wykonawcy się nie popisali i warstwę nadbetonu ułożyli bardzo nierówno (pełno górek, dołków i fal). Na stropie chcemy teraz położyć płyty ze styropianu i wylać podkład betonowy pod posadzkę. Obawiamy się jednak, że styropian się powgniata i popęka na nierównościach. Jak wyrównać strop?

Strop na pewno trzeba wyrównać. Dopuszczalne nierówności (różnice poziomu) powierzchni płyty betonowej wynoszą nie więcej niż +/– 0,5 cm na odcinku 1 m i +/– 1,5 cm na całej płaszczyźnie stropu. Gdy wgłębień nie jest zbyt dużo, można je wypełnić masą szpachlową. Jeśli cały strop jest nierówny, wygodniej będzie zastosować zaprawę samopoziomującą. Jednak jest to rozwiązanie droższe i konstrukcyjnie cięższe. Może się wtedy okazać, że trzeba będzie dokonać pewnych zmian w projekcie i zamiast tradycyjnej szlichty konieczne będzie ułożenie znacznie lżejszej podłogi na legarach.

Poznaj swoją przyszłość

Jedna z najlepszych wróżek w Polsce Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk odpowiada na pytania na swoim Facebooku  lub przez e-mail. Problemy ze zdrowiem lub w sprawach "miłosnych" ? A może interesują Cię kwestie finansowe?  Sprawdź swoją przyszłość. Jej odpowiedzi pomogły już tysiącom ludzi w Polsce. Można się z nią skontaktować Jej profil na Facebooku lub http://twojawrozka24.pl
Podobne posty