Salon z widokiem

 Stosowane współcześnie przeszklenia wielkoformatowe pozwalające przyrodzie wniknąć do wnętrza nie zawsze są dobre. Niekiedy gęstość zabudowy, szczególnie w miastach, wymusza na architektach niekonwencjonalne rozwiązania podnoszące atrakcyjność projektowanej przestrzeni.

Gdzie stoi ten dom? Widoki z salonu można ukierunkować tak,
by stanowiły atut wnętrza. Projekt: Marcin Rubik

Co zrobić, jeśli dookoła nas stoi dużo innych domów? Warto zwrócić na to uwagę na etapie wybierania projektu. Jak znaleźć upragniony atrakcyjny widok z salonu, nie zaglądając innym do okien? Jednym ze sposobów jest umiejętne kadrowanie widoku za pomocą okna przy podłodze.

Piękny widok za oknem buduje charakter salonu. Panoramiczne
okna dają znakomity efekt, gdy dom stoi w ładnym otoczeniu
 Efekt może wzmocnić zastosowanie otwartego narożnika, który skieruje wzrok na pięknie utrzymany trawnik. Okna narożne mają tę zaletę, ze dają prawie panoramiczny widok. Dzięki nim świat bardziej się otwiera. To prosty detal, ale bardzo efektowny. Szczególnie jeśli uda się umieścić we wnętrzu choć jedną, nawet wąską, ale za to wysoką szybę. Architekt, który projektuje dom na konkretnej działce, może się stać niewidzialnym przewodnikiem, który pokaże to, co warte jest zobaczenia, a ukryje to, czym chwalić się nie chcemy. Wiele może zdziałać również ogrodnik.

Spis treści
Jak urządzić salon?
Salon ze schodami
Salon z jadalnią
Salon z wyspą
Salon z kuchnią
Salon z kominkiem
Salon z widokiem

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi