Ogień w ogrodzie - Kominek czy palenisko?

Ogień w ogrodzie to wymarzony sposób na relaks. Wokół kominka, czy paleniska koncentruje się życie rodzinne i towarzyskie. Miło jest też posiedzieć sobie przy ogniu w samotności i podumać. Nie więc dziwnego, że kominek i paleniska w ogrodzie mają swoich gorących zwolenników. Które rozwiązanie jest lepsze? Sprawdźmy, na co warto się zdecydować.Kominek i palenisko w ogrodzie umożliwiają kontakt z żywym ogniem. To, jakie rozwiązanie wybierzemy to w dużej mierze kwestia upodobań i rozmiarów ogrodu. Oba rozwiązania zapewniają ciepło, miły nastrój i są cenione ze względu na swoje walory dekoracyjne.

Palenisko ogrodowe

Palenisko ogrodowe, występuje zwykle w takiej postaci jak tutaj, jest mniejsze, przypomina średniej wielkości misę, w której palą się drewniane polana. Można je przenosić i postawić w dowolnym miejscu. Świetnie sprawdza się na werandzie, czy kąciku wypoczynkowym w ogrodzie jako sposób na rozgrzanie się w chłodniejsze dni. Paleniska ogrodowe są wykonane z masy żeliwnej i nawet bez rozpalonego ognia prezentują się bardzo dekoracyjnie. Większych rozmiarów paleniska ogrodowe można wykorzystać jako grill, co niewątpliwie podnosi ich atrakcyjność.

Kominek ogrodowy

Kominek ogrodowy jest większy od paleniska, wygląda zwykle tak jak model na tej stronie. W tym przypadku też mamy kontakt z żywym ogniem, bo front nie jest osłonięty. Kominek jest dość masywny, ale nie oznacza to, że musi być montowany na stałe. Zarówno waga, jak i rozmiary kominka ogrodowego nie przeszkadzają, by zmieniać jego miejsce w ogrodzie. Warto zwrócić uwagę na ciekawą formę kominka. Jest wykonany bardzo starannie, z dużą dbałością o wszystkie detale. Jest jednak większy i bardziej masywny niż palenisko, więc to w dużej mierze docelowe miejsce na ogień w ogrodzie, ma wpływ na odpowiedź, na które z tych akcesoriów ogrodowych się zdecydować.
Ogień uspokaja, relaksuje, przypomina o wyprawach na ognisko, które większość z nas zna z czasów swojej młodości. I choć nie zawsze mamy okazję wybrać się do lasu, to wspomnienia te można łatwo przywołać paląc w kominku, czy palenisku ogrodowym.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi