Co warto wiedzieć o wrocławskim rynku nieruchomości?

Dla wielu Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Znany jest z wyjątkowych zabytków, różnorodnej kultury, swoje siedzimy na tu też wiele ważnych firm. Nic więc dziwnego, że przyjeżdża tutaj coraz więcej nowych osób poszukujących dla siebie lokum.


W stolicy Dolnego Śląska mamy do dyspozycji szeroką gamę mieszkań zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Rynek nieruchomości po prostu kwitnie, dlatego wyszukanie ciekawych nieruchomości nie jest wcale takie trudne, jak może się wydawać.

Wrocław stale się rozbudowuje

W mieście od kilkunastu lat ciągle powstają nowe nieruchomości. Powstają zarówno lokale mieszkalne, jak i biurowce. Gdy zatem chcemy zdecydować się na gotowe mieszkania Wrocław ma do zaproponowania wiele świetnych lokali położonych zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, w tym w okolicznych miejscowościach, na przykład na Wysokiej.

Często możemy spotkać się z przekonaniem, że najlepsze mieszkania we Wrocławiu to te z rynku wtórnego. Rzeczywiście, w centrum czekają na nas głównie mieszkania używane, ale nie oznacza to wcale, że oferta deweloperów nie zasługuje na uwagę. Gdy chcemy zdecydować się na nową nieruchomość, często możemy otrzymać nawet niższe ceny.

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania we Wrocławiu?

Od dłuższego czasu ceny nieruchomości mieszkalnych we Wrocławiu są na podobnym poziomie. Musimy liczyć się z ceną około 6000 złotych za metr kwadratowy, przy czym mieszkania z rynku wtórnego są nieco tańsze. Gdy jednak nie zależy nam na mieszkaniu jak najbliżej centrum miasta, znajdziemy też oferty na poziomie 5000 złotych za metr kwadratowy.

Podobnie jak w innych miastach, także i we Wrocławiu największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości o mniejszym metrażu. Gdy będziemy chcieli zdecydować się właśnie na taką nieruchomość, wtedy musimy liczyć się z mniejszym wyborem, ponieważ „najlepsze kąski” szybko znikają z portali ogłoszeniowych oraz list deweloperów. Warto wobec tego stale śledzić nowe propozycje i szybko podejmować decyzje, aby kupić wymarzone „M” bez problemu.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi