Nie musisz jechać do Włoch, aby kupić piękne lampy!

Włoch kojarzą nam się często jako kraj relaksu, gdzie króluje piękno. To właśnie stąd wywodzą się najznamienitsze domy mody, a Włoszki uznawane są za jedne z najlepiej ubranych kobiet. Także we Włoszech działa wiele firm zajmujących się produkcją designerskiego wyposażenia wnętrz. Znane są przede wszystkim płytki ceramiczne oraz lampy, które zachwycają swoimi niebanalnymi kształtami.Gdy do wyszukiwarki internetowej wprowadzimy słowa takie jak „włoskie lampy”, możemy przekonać się natychmiast, że także w Polsce mamy szeroką ich gamę do wyboru. Wobec tego wcale nie musimy wybierać się do Włoch, aby zakupić designerskie oświetlenie zaprojektowane i stworzone w tym kraju.

Do dyspozycji mamy pełną gamę wyjątkowych modeli, które zachwycają od pierwszego spojrzenia. Gdy chodzi o lampy włoskie, wśród jednych z najbardziej popularnych producentów znajdują się Catellani & Smith, Artemide, Possoni, Axo Light, Studio Italia Design, Morosini, Sforzin, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, ponieważ mamy ich o wiele więcej do wyboru.

Lamp włoskie wielu z nas kojarzyć mogą się z klasycznym wzornictwem – bogato zdobionymi kryształowymi żyrandolami, lampami z kutymi stelażami z florystycznymi wzorami, ale warto wskazać, że możemy też znaleźć pełną gamę nowoczesnych wzorów, które są jedyne w swoim rodzaju. Powstają z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów – począwszy od czystego szkła i kryształu, poprzez kute żeliwo, a skończywszy na papierze oraz aluminiowych drucikach formowanych ręcznie w wymyślne kształty.

Ceny lamp włoskich nie są zbyt niskie. Tutaj musimy liczyć się z wydatkiem paru tysięcy złotych, gdy chcemy zakupić lampy wiszące, ale mniejsze lampy stołowe możemy mieć już za kilkaset złotych.

Lampy włoskie możemy zakupić obecnie w wielu różnych sklepach w Polsce. Na uwagę zasługują przede wszystkim te internetowe, ponieważ to w nich mamy najszerszą gamę modeli do wyboru. Część z nich dostępna jest też od ręki, wobec tego nie musimy oczekiwać przez długi czas na ich dostawę. Gdy jednak dany model nie będzie dostępny i trzeba będzie go sprowadzić, wtedy czas oczekiwania to zwykle kilka tygodni.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi