Aluminiowe drzwi wejściowe. Kiedy warto je wybrać?Przy doborze drzwi wejściowych musimy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Drzwi zewnętrzne powinny nie tylko dobrze wyglądać, ale również powinny być bezpieczne, ciepłe oraz trwałe. Czy te wymagania spełniają drzwi aluminiowe? Kiedy warto wybrać?


Drzwi aluminiowe przede wszystkim kojarzą się z tymi wiodącymi do sklepów czy hal fabrycznych. Drzwi tego rodzaju najczęściej wykonane są z komorowego profilu z wypełnieniem z pianki izolacyjnej, z zewnątrz otoczone są warstwą aluminium, które może być wykończone w kolorze jednolitym lub oklejone folią przypominającą drewno naturalne.

Trwałość

Głównym atutem drzwi aluminiowych jest ich trwałość. Dzięki temu, że są wykonane z wytrzymałego, odpornego na korodowanie aluminium są w tanie służyć przez długi czas. Drzwi aluminiowe nie są podatne na działanie warunków atmosferycznych, w tym niskich i wysokich temperatur, deszczu oraz śniegu. Warto jednak pamiętać, że przy mocnych uderzeniach w aluminiowych drzwiach mogą powstać wgłębienia.

Konserwacja

Dużym plusem, którym wyróżniają się drzwi aluminiowe, jest również brak potrzeby konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku drzwi drewnianych. Gdy poszukujemy drzwi, które będą dobrze wyglądały na długi czas i nie będą wymagały zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi, te wykonane z aluminium powinny spełnić nasze oczekiwania.

Izolacja termiczna

Pod kątem parametrów izolacyjnych drzwi aluminiowe są dość przeciętne, ale dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji kilkukomorowej, silikonowych uszczelek, izolacyjnych progów można uzyskać współczynnik izolacyjności cieplnej na poziomie 0,75 W/m²K. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdy poszukujemy ciepłych drzwi.

Estetyka

Drzwi aluminiowe mogą być wykończone przez malowanie proszkowe, anodowanie lub przez oklejenie foliami, na przykład przypominającymi drewno. W związku z tym możemy dopasować je nie tylko do nowoczesnych budynków, ale również do tych o klasycznej aranżacji. Drzwi te mogą być także uzupełnione o przeszklenia lub mogą towarzyszyć im boczne i górne naświetla.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi