Ciekawe gadżety do łazienki zwiększające jej funkcjonalnośćŁazienka to miejsce, w którym codziennie spędza się co najmniej pół godziny czasu. Poświęcany jest on głównie na toaletę poranną i wieczorną, a także na korzystanie z ubikacji, dlatego powinna zostać ona urządzona w taki sposób by zapewniona została jej odpowiednia funkcjonalność i wygoda. Pomóc mogą w tym specjalne gadżety do łazienki. Znajdują się wśród nich m.in. mydelniczka z magnesem, uchwyt na suszarkę elektryczną, elektryczna suszarka do rąk oraz bezprzewodowy głośnik.


Mydelniczka z magnesem

Mydelniczka z magnesem to element wyposażenia łazienki wykonany z chromu lub ze stali nierdzewnej, montowany prostopadle do ściany i posiadający specjalny uchwyt z magnesem, który trzyma mydło w powietrzu.
Taką mydelniczkę umieszcza się nad umywalką, wanną lub w kabinie prysznicowej. Dzięki niej mydło nie rozmiękcza się i staje się suche po wykorzystaniu go do mycia. Mydelniczka z magnesem to, jeśli chodzi o gadżety do łazienki, bardzo ważny jej element, ponieważ eliminuje ona problem stojącej pod mydłem wody, która skutkuje koniecznością częstego czyszczenia elementów armatury łazienkowej.

Uchwyt na suszarkę

W trakcie suszenia włosów pojawia się często problem z odłożeniem suszarki. Położenie suszarki na zmoczonej szafce lub na rogu wanny jest niebezpieczne ze względu na groźbę porażenia prądem , a umieszczenie rozgrzanego urządzenia w szufladzie może z kolei grozić pożarem.
Bardzo praktycznym gadżetem do łazienki, który rozwiązuje tego typu problemy, jest uchwyt na suszarkę. Ten wykonany z wysokogatunkowej stali gadżet po zamontowaniu go na ścianie w okolicach lustra w znaczący sposób ułatwia suszenie włosów.

Elektryczna suszarka do rąk

Elektryczna suszarka do rąk to urządzenie, które bardzo często można spotkać w obiektach użyteczności publicznej, w hotelach oraz w restauracjach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby zamontować je w domowej łazience.
To urządzenie suszy ręce z wykorzystaniem strumienia ciepłego powietrza po przysunięciu do niego rąk (dzięki czujnikowi w urządzeniach automatycznych) lub też po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na jego obudowie. Suszarka elektryczna jest montowana na ścianie łazienki i zastępuje ręcznik materiałowy lub ręczniki papierowe. Wyeliminowany dzięki niej zostaje problem prania ręczników bądź montowania w specjalnym dozowniku papieru do wycierania rąk.

Bezprzewodowy głośnik do łazienki

Relaks w wannie lub pod prysznicem z ulubionymi utworami muzycznymi? Jest to możliwe przy wykorzystaniu bezprzewodowego głośnika do łazienki. Dzięki funkcji Bluetooth te niewielkich rozmiarów gadżety do łazienki można połączyć z innym urządzeniem (jak np. telefon lub komputer) i odtwarzać zgromadzone na nim pliki dźwiękowe po wciśnięciu przycisku odtwarzania.
Głośnik jest chroniony przed wilgocią przez specjalną nakładkę z tworzywa sztucznego i można go łatwo zamontować na kafelkach lub na szybie za pomocą przyssawki.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi