Oświetlenie salonu – nie tylko lampa sufitowaChcesz sprawić, że twój salon będzie wyglądał elegancko i będzie komfortowy w codzienny użytkowaniu, także po zmroku? W takim przypadku nie zapominaj o tym, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Na co warto się zdecydować?


Salon jest tym pomieszczeniem, w którym spędzamy dość dużo czasu w ciągu dnia, w szczególności wieczorem, gdy wypoczywamy przed telewizorem, czytamy książki, zajmujemy się różnymi projektami. Wobec tego warto zadbać ciekawe oświetlenie tego pomieszczenia.

Dobre oświetlenie salonu powinno być zarówno efektowne i powinno wpisywać się w aranżację wnętrza, jak również powinno być praktyczne i dawać nam potrzebne oświetlenie do różnych czynności.
W salonie warto postawić na różnorodne oświetlenie, ponieważ wtedy będziemy mogli dopasować je w zależności od tego, jaki rezultat chcemy uzyskać. Zatem sama lampa sufitowa to za mało. Oprócz niej warto postawić też na inne źródła światła, na przykład na lampę podłogową, oczka świetlne, lampy stołowe. Gdy salon łączy się z aneksem kuchennym, możemy też oświetlać go lampami znajdującymi się w aneksie, aby uzyskać klimatyczny półmrok.

Aby nadać salonowi efektowny wygląd, możemy wybrać oryginalną lampę sufitową. Warto sprawdzić lampy Massive, które są naprawdę stylowe i świetnie prezentują się w różnych pomieszczeniach. Taka lampa może przypominać dekoracyjny kwiat, może mieć orientalny wzór, może być też wykończona delikatnymi kryształkami albo mieć modny szklany albo druciany klosz.

Przy kanapie lub fotelu warto postawić lampę z regulowanym ramieniem dającą kierunkowe światło. Taka lampa będzie pomocna przy czytaniu lub drobnych pracach wymagających dobrego oświetlenia.

Doskonałym dodatkiem będą też różne lampy ozdobne. Możemy zakupić lampę do ustawienia na stoliku lub komodzie, modne girlandy świetlne, na przykład z bawełnianych kuleczek. We wnętrzach skandynawskich i loft świetnie prezentują się też sznury z żarówkami.

Wobec tego przy aranżacji salonu warto postawić na różnorodne źródła oświetlenia – wtedy wyczarujemy w nim po zmierzchu piękne efekty!

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi