Drzwi przeciwpożarowe – zastosowanieDrzwi przeciwpożarowe pozwalają na skuteczne zatrzymanie rozprzestrzeniającego się ognia na określony czas. Dzięki temu posiadają one również szerokie zastosowanie i możemy zobaczyć je obecnie w wielu obiektach. Gdzie montowane są najczęściej?

Poprzez zastosowanie drzwi przeciwpożarowych można w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko dla ludzi oraz dla mienia w razie pożaru. W przeciwnym przypadku, gdy takie drzwi nie zostałyby zamontowane, ogień mógłby szybko rozejść się na cały budynek. W związku z tym drzwi przeciwpożarowe pozwalają na ewakuację osób, zabezpieczają przed nagłym powiększeniem się pożaru wskutek materiałów łatwopalnych i zmniejszają starty.

Kiedy należy zamontować drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi takie muszą być montowane w obiektach, gdzie istnieje zagrożenie pożarowe, a także w obiektach użyteczności publicznej. Przykładowo, są one montowane w garażach podziemnych, w kotłowniach, także na korytarzach oraz jako drzwi wejściowe do budynków. Szczegółowe miejsca zastosowania drzwi przeciwpożarowych określają odpowiednie przepisy.
Warto zwrócić szczególną uwagę na rozporządzenie ministra infrastruktury z 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz. U. 02.75.690, dział IV, rozdział 6, par. 280).
W domach jednorodzinnych drzwi przeciwpożarowe nie muszą być montowane, ale wielu inwestorów decyduje się na ich zastosowanie. Wówczas są one montowane w garażach i kotłowniach, zabezpieczając domowników i dając im odpowiedni czas na ewakuację. Również pozwalają na odgrodzenie ognia od materiałów łatwopalnych, na przykład paliw stałych, benzyny, chemikaliów.

Gdzie możemy zakupić drzwi przeciwpożarowe?

Drzwi tego rodzaju oferowane są w różnych wariantach, zarówno z metalu, jak i z drewna. Mogą posiadać również przeszklenia, zamki antywłamaniowe, samozamykacze i inne wyposażenie poprawiające komfort i bezpieczeństwo.
Z ofertą drzwi przeciwpożarowych można zapoznać się już teraz przez internet. Wystarczy tylko kilka chwil spędzonych w sieci, aby zobaczyć, jakie drzwi przeciwpożarowe oferują nam producenci.
Sprawdź ofertę na systemy przeciwpożarowe tutaj: Lupusfire.pl.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi