Szafy na wymiar – jakie drzwi wybrać?
Jedną z największych zalet szaf robionych na wymiar, obok funkcjonalnego rozmieszczenia półek oraz możliwości doskonałego dopasowania ich wyglądu do aranżacji wnętrza, stanowi łatwy dostęp do znajdujących się w nich rzeczy. Gwarantują to nowoczesne systemy zamykania i otwierania drzwi.Do wyboru mamy kilka opcji, a każda z nich charakteryzuje się swoimi unikalnymi zaletami. Kiedy warto skorzystać z konkretnego systemu drzwi i które są najbardziej uniwersalne?

Jak można otworzyć szafę?

Konstrukcja szafy na wymiar pozwala na dość swobodny wybór sposobu otwierania drzwi. Decyzja jednak, co do konkretnego systemu drzwi, zależy najczęściej od możliwości, jakie daje nam pomieszczenie. Drugim czynnikiem jest design samego mebla. Nie bez znaczenia jest również oferta firmy, z której usług przy zamawianiu szafy na wymiar skorzystamy.Jedną z najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych propozycji w tym zakresie posiada Komandor. To polskie przedsiębiorstwo z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej, stworzyło własne systemy otwierania obejmujące m. in.:
  • drzwi przesuwne
  • drzwi składano-przesuwne
  • drzwi ze skosem
  • drzwi podwieszane
  • drzwi uchylane
Jak widać wybór mamy spory.  Czym się wiec kierować wybierając drzwi do swojej szafy?

Systemy drzwi dopasowane do potrzeb

Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń, które są zbyt ciasne dla tradycyjnych drzwi uchylnych. Dlatego świetnie sprawdzają się w wąskich korytarzach i przedpokojach, niewielkich sypialniach albo małych salonach.
Innowacyjnym połączeniem drzwi przesuwnych i drzwi uchylnych są systemy składano-przesuwne. Ich największą zaletą jest możliwość złożenia i zsunięcia wszystkich skrzydeł w jedną część szafy, dzięki czemu zyskujemy szybki dostęp do wszystkich półek.
Drzwi skośne to kolejny system firmy Komandor, który pozwala na zbudowanie szafy na wymiar w trudno dostępnych miejscach. Drzwi te dedykowane są szczególnie do pomieszczeń wyposażonych w skosy, takich jak poddasza czy wnęki pod schodami. Co istotne, mogą być one zamykane zarówno w systemie przesuwnym, jak i w uchylnym.
Ciekawym systemem, który ma naprawdę szerokie zastosowanie, są drzwi podwieszane. Świetnie nadają się one do garderoby, ponieważ pozwalają na oddzielenie pomieszczenia bez konieczności montowania torów na podłodze. Tego typu drzwi stosowane są również jako nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych drzwi w pomieszczeniach np. w salonach czy w sypialniach.
Systemy drzwi firmy Komandor to interesujące rozwiązania łączące funkcjonalność z nowoczesnością i wysoką jakością wykonania. Do najbardziej uniwersalnych i najczęściej stosowanych należą drzwi przesuwne, które można wykonać w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, materiałowej i dowolnym stylu. Dzięki temu każdy może dostosować system do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi