Wynajem podnośnika koszowego – czy warto?


Podnośniki wykorzystywane są szeroko w pracach na wysokości. Pozwalają na przeprowadzanie prac budowlanych, montażowych czy remontowych. Większość firm korzystających z podnośników nie kupuje ich jednak na własność – najczęściej wybierany jest tani wynajem.Pod pojęciem podnośnika kryje się wiele różnych urządzeń pozwalających na pracę na wysokości. Są to między innymi podnośniki ruchome, które mogą poruszać się w trakcie pracy. Również używane są podnośniki ustawiane w jednym miejscu, głównie mają one zastosowanie w pracach, które odbywają się przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Do obsługi podnośników potrzebne są odpowiednie uprawnienia nadawane przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Można otrzymacie po zaliczeniu odpowiedniego kursu i egzaminu.
Kiedy warto wynająć podnośnik?

Jak zaznaczyliśmy już na wstępie, podnośniki używane są w wielu różnych pracach na wysokości. Przykładowo, wynajem podnośników koszowych wybierany jest na place budowy, gdy wykańcza się stropy, montuje urządzenia podstropowe, przeprowadza się prace instalacyjne.
Także podnośniki używane są w pracach remontowych, konserwatorskich, montażowych, na przykład przy naprawie uszkodzonych elementów konstrukcji, przy malowaniu, montażu urządzeń jak anteny transmisyjne.

Poza tym wynajem podnośnika koszowego znajduje zastosowanie przy pracach sezonowych takich jak odśnieżanie dachów, wieszanie ozdób świątecznych, przy przycince i wycince zieleni na wysokości, a także przy utrzymaniu czystości – myciu szyb i innych przeszkleń.
Gdzie tanio wynająć podnośnik koszowy?

Gdy także chcesz zdecydować się na wynajęcie podnośnika, oferty można znaleźć już teraz przez internet. Wiele firm posiadających podnośniki na wynajem posiada również własne strony internetowe, na których możemy zapoznać się z ofertą i wybrać odpowiednie urządzenie. Sprawdzimy przy okazji cenniki usług.

Podnośniki  koszowe możemy wynająć zarówno krótkoterminowo – na kilka godzin czy dni, jak i na dłuższe terminy. Ceny wynoszą zwykle pod 300-500 złotych na dobę, natomiast w przypadku wynajmu na godziny ceny zaczynają się od około 80 złotych.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi