Co warto wiedzieć na temat rolet dzień noc?Rolety od kilku lat starają się wypierać zasłony i firanki. Niektórzy uznają je za bardziej praktyczne i proste w obsłudze. Nie jest tajemnicą również fakt, że nie wymagają one pielęgnacji, jak tradycyjne ozdoby okienne. Nie wszystkim jednak odpowiadały one pod względem estetycznym Zarzucano im ascetyczność i surowość. Do czasu aż pojawiły się rolety dzień noc. Dlaczego są takie wyjątkowe?

Rolety dzień i noc - nowoczesne i oryginalne

Roleta dzień noc, pomimo że zasada jej działania i montaż jest podobny to tradycyjnej rolety, wyróżnia się w znacznej mierze wyglądem. Wykonana jest z pasów, które naprzemiennie są transparentne i nieprzepuszczające światła. Jej konstrukcja jest wyjątkowa i unikalna. Doskonale wpasowuje się we wnętrza proste, nowoczesne, ale również te stylizowane. Tam, gdzie nie ma zbyt wielu dekoracji, przyciąga wzrok. A we wnętrza z dużą ich ilością bardzo ładnie uzupełnia.

Praktyczna i funkcjonalna

Rolety dzień noc mają funkcję zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną. W przeciwieństwie do zwyczajnych rolet - gdzie możliwości ograniczenia przepływu światła są dość jednoznaczne - w przypadku rolet dzień noc mamy znacznie większą swobodę działania. Jest to zasługa ich unikalnej konstrukcji, która umożliwia regulowanie natężenia promieniowania świetlnego.

Warto również w tym miejscu nadmienić, że montaż rolet dzień noc jest niezwykle prosty i szybki. Nie wymaga nawet użycia wiertarki. Jeśli zależy nam na czasie, możemy na swoich oknach zainstalować mini rolety dzień noc, które wiesza się na specjalnych taśmach i haczykach.

Rodzaje rolet dzień noc:
  • Rolety dzień noc wolno wiszące - idealne do dużych okien, stanowią jednak problem w szybkim dotarciu do okna.
  • Rolety dzień noc w kasecie - specjalna rama ogranicza zbieranie się kurzu. Montuje się je na takiej samej zasadzie jak mini rolety.
Jeśli poszukujesz rolet, które będą idealnie dopasowane do naszego wnętrza, to koniecznie odwiedź Rollcenter - sklep sprzedający rolety.


Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi