Antyki – jak je wkomponować w nowoczesne wnętrze?Coraz popularniejszy w naszych wnętrzach jest eklektyzm, czyli nic innego jak łączenie wielu stylów i gatunków. Dzięki niemu antyki nie sprawiają, że nasz dom lub mieszkanie wygląda jak muzeum a nowoczesne akcenty, jakbyśmy mieszkali na wystawie sklepu. Dlatego warto łączyć z pozoru niepasujące do siebie dodatki, meble i akcesoria, by stworzyć niepowtarzalne wnętrza. To właśnie ta niepowtarzalność wnętrz czyni z niego miejsce, w którym chcemy przebywać. Należy jednak być ostrożnymi w przypadku antyków, bo bardzo łatwo przesadzić. Jak zatem wkomponować je w nowoczesne wnętrze?

Meble - antyki

Krzesła w stylu Ludwika XVI, drewniane bogato zdobione stoły, komody, kredensy odziedziczone po babci. Wszystkie tego typu elementy wyposażenia są niezwykle piękne i mają duszę, jednak umieszczenie ich wszystkich w jednym pomieszczeniu, tuż obok siebie sprawi, że stanie się ono duszne, zatłoczone i wręcz brzydkie. Antyki potrzebują odpowiedniej oprawy i najlepiej wyglądają samotnie. Jest tak głównie dlatego, że kiedyś robiono bardzo wytrzymałe i okazałe meble. Im bardziej zdobione, większe i solidniejsze, tym większy był prestiż osoby, która je posiadała. Obecnie królują proste, niewyszukane i nieskomplikowane meble, które nie muszą udowadniać swą wielkością ceny. Dlatego też wstawienie do jednej jadalni stołu, krzeseł, kredensu i komody uczyni ją przytłaczającym miejsce, w którym nie tylko nie chce się jeść posiłków, ale też w ogóle przebywać.

Tutaj znajduje się oferta na Antyki Warszawa.

Antyczne meble najlepiej wyglądają w jasnych, białych wnętrzach i na takim samym tle. Lekki stół, nawet nowoczesny, szklany stół w połączeniu z równie lekkimi krzesłami i ciężkim, ciemnym kredensem, sprawi, że pomieszczenie będzie bardzo stylowe a całość wyważona.

Dodatki sprzed lat

Równie trudne są antyczne dodatki. Łatwo w tym przypadku popaść w tandetę. Im więcej dodatków tym gorzej. W tym przypadku umiar jest bardzo wskazany. Najlepiej nie łączyć ich z zupełnie nowoczesnymi elementami, ponieważ będą się gryźć. Natomiast świetnie sprawdzają się w neutralnych wnętrzach, które nie reprezentują żadnego konkretnego stylu. Obecność tych dodatków sprawia, że całość wygląda bardzo elegancko, stylowo, nowatorsko i klasycznie jednocześnie.
Należy także bardzo uważnie szukać antycznych mebli i dodatków. Łatwo trafić na podróbki, które choć na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, przy bliższym przyjrzeniu zauważyć można ich taniość i nieautentyczność.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi