Czerwona czy szara kostka na działce?Kolor kostki wpływa na atmosferę przy domu i na całej działce. Przyjemniej będzie z szarą czy z czerwoną?

Kostki do utwardzania terenu mają różne kolory. Jakąkolwiek barwę się wybierze, na posesji będzie elegancko. Jednak kolor ma duże znaczenie. Nie tylko dlatego, że jeden się bardziej podoba niż inny. Czy będzie to czerwona, czy szara kostka chodnikowa, wygląd otoczenia będzie różny. Materiału tego jest zwykle dużo, więc wpływ wybranego koloru na klimat też jest znaczny.

Szara kostka brukowa – czy warto?

Aranżacja otoczenia domu i atmosfera z nią związana to ważne zagadnienia. Nie można sugerować się modą przy wyborze kostki. Proste rozróżnienie, że szara to nowoczesność, a czerwona to tradycja, też nie jest czymś, czego trzeba sztywno się trzymać. Szara kostka może znaleźć się przy budynkach w różnym stylu i z różnych lat. Przydatne jest wiedzieć, że taka kostka brukowa doskonale podkreśla styl nowoczesny. Nie oznacza to jednak, że tylko taka ma być przy nowoczesnym budynku, a przy starszym nie może.
Domy starsze i w tradycyjnym stylu też zyskają, jak znajdzie się przy nich taka kostka. Szarość to kolor spokojny, chłodny. To kolor kamienia. Podkreśli dostojeństwo budynku i wprowadzi w jego otoczenie atmosferę spokoju oraz ładu. Jeśli kostka jest jasna, to jest też jaśniej. Szarość niekoniecznie jest dobrym wyborem tylko wtedy, gdy chodzi o pogodną atmosferę. Można wybrać wtedy jasny jej odcień, ale lepsze są inne kolory.

Kostka w tradycyjnym czerwonym kolorze

Przy tradycyjnym budynku może pojawić się kostka w różnym kolorze, także i szara. Kiedy jednak ważne jest zyskanie maksymalnie ciepłego, przyjaznego obszaru, to warto wybrać czerwoną. Można chcieć zyskać taką atmosferę i przy nowoczesnym obiekcie. Będzie taka kostka pasować i do stylu nowoczesnego. Jednak ważny jest i sam wygląd budynku np. zastosowane w nim kolory, bo nie do każdego będzie ona pasować. Zaletą wyboru czerwieni jest także jej ciemny odcień. Mniej widać na niej brud niż na jasnej szarej kostce. Jedynie, kiedy ważne jest rozjaśnienie otoczenia, lepiej wybrać co innego. Można płyty chodnikowe w jasnoszarym kolorze albo taką kostkę. Jeśli ma być jasno i pogodnie, można wybrać żółtą.
Czy wybierze się szarą kostkę, czy czerwoną, warto pomyśleć o urozmaiceniu wyłożonego nimi terenu. Drobne elementy w innym kolorze uatrakcyjnią otoczenie domu i mogą mieć wpływ na klimat panujący na działce.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi