Szukasz wyjątkowego materiału na elewacje?Wybór odpowiedniego kamienia elewacyjnego potrafi być wyjątkowo trudnym zadaniem. Z jednej strony oczekujemy od niego elegancji i oryginalności, z drugiej jednak nie zapominamy, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, którego znakiem rozpoznawczym powinna być funkcjonalność. Czy jednak jesteśmy skazani na rozwiązania kompromisowe i musimy pogodzić się z tym, że tak wygórowanych oczekiwań nie da się spełnić? Na szczęście, wcale nie musi tak być, wśród rozwiązań, jakie mogą nam dziś zaproponować kamieniarze znajduje się bowiem również piaskowiec.Piaskowiec – naturalny, pełen zalet

Zainteresowanie piaskowcem w budownictwie to trend, z jakim mamy do czynienia już od dziesięcioleci. Okazuje się przy tym, że nie powinno tu budzić zaskoczenia. Mamy do czynienia z materiałem, który można nie tylko łatwo obrabiać, ale i dopasowywać do kolorystycznych potrzeb odbiorców. Wygląda znakomicie w swojej naturalnej postaci, nie można jednak nie zachwycać się nim również wówczas, gdy zostanie poddany zmianom przez kamieniarza. Zobacz przykłady zastosowania piaskowca jako kamienia elewacyjnego http://piasmar.com/fasady-i-elewacje-z-piaskowca

Oczywiście, choć jego atrakcyjność wizualna ma duże znaczenie, z pewnością nie uczyniłaby z niego rozwiązania tak popularnego, gdyby nie wytrzymałość piaskowca. Ta zdumiewa bez względu na to, czy mówimy o zmiennych warunkach atmosferycznych, czy też o zmianach klimatycznych, choć więc z wiekiem można dostrzec ślady starzenia się piaskowca, nie ma przesady w stwierdzeniu, że kamień ten starzeje się z godnością.

Warto wspomnieć też o tym, że piaskowiec jest kamieniem naturalnym, proekologicznym i przyjaznym środowisku naturalnemu. Jest idealnym rozwiązaniem wówczas, gdy fascynują nas możliwości stylu retro, choć nie można nie docenić go i wówczas, gdy mamy do czynienia z nowoczesnymi realizacjami. Piaskowiec może być dominującym materiałem aranżacyjnym, nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby łączyć go z innymi elementami.

Elewacja z piaskowca – przegląd możliwości

Imponująca lista zalet piaskowca sprawia, że coraz rzadziej postrzega się go jako materiał wykorzystywany jedynie do ozdabiania wnętrz. Wcale nie mniejszą popularnością cieszy się on na zewnątrz – tak jako podstawowy element elewacji, jak i jako ich uzupełnienie.
W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydają się płytki z piaskowca przygotowane przez jego producentów. Te posiadają kształty i wymiary odpowiadające potrzebom klientów, ich praktyczne wykorzystanie jest więc znacznie łatwiejsze niż miałoby to miejsce w przypadku surowego kamienia. Płytki mogą być jednolite, problemem nie jest jednak również wprowadzenie zdobień odpowiadających oczekiwaniom zamawiających. Również ich wymiary nie muszą być wcale standardowe, mamy bowiem do czynienia z kamieniem, który można z łatwością obrabiać.
Elewacje z piaskowca mogą przyjmować zróżnicowane formy. Często mamy do czynienia z płytkami o ujednoliconych wymiarach, ale w zróżnicowanej kolorystyce, znakomicie sprawdzają się jednak kompozycje z płytek o różnej wielkości. Niemal nieograniczone możliwości sprawiają przy tym, że zewnętrzna część budynku może być utrzymana w dowolnym stylu architektonicznym.

Popularne posty z tego bloga

Drewniany balkon

Jak zrobić .Czapka kominowa.

Polskie chałupy. O tradycji architektonicznej wsi